Sportas, Lietuvoje vis dar apipintas mitais: Golfas

TotalizatorsPastaraisiais metais vis daugiau lietuvių atranda golfą — sporto šaką, kuri, nors yra viena populiariausių visame pasaulyje, Lietuvoje vis dar apipinta daugybe mitų.

Mūsų šalyje ši sporto šaka laikoma itin brangiu, daug laiko užimančiu hobiu, o nežinantiems sunku patikėti, jog golfe esama profesionalų, kurie daug ir sunkiai dirba tiek sporto salėse, tiek ir tobulindami techniką, kad pasiektų geriausių rezultatų.

Šis sportas unikalus tuo, jog juo susidomėti ir į jį įsitraukti gali bet kurio amžiaus žmonės, ir tai — vienas didžiausių golfo privalumų, lyginant su daugeliu kitų sporto šakų. Taip pat verta paminėti nuolatinį buvimą gryname ore, gamtoje, sveikai ir aktyviai leidžiant laiką.

Lietuvoje golfas pradėtas žaisti nuo 2000-tųjų metų: būtent šiais metais Lietuvoje buvo įrengtas pirmasis golfo aikštynas, suprojektuotas didelio golfo gerbėjo, V. Adamkaus.

Sakydami, kad V. Adamkus buvo didelis golfo gerbėjas nejuokaujame, nes manoma, kad būtent jis šį sportą „atvežė“ į Lietuvą. Pats V. Adamkus daug metų žaidė golfą Amerikoje ir, puikiai suprasdamas šio sporto daromą įtaką visos valstybės gyvenimui, padėjo įrengti prie Kauno esančius golfo laukus bei klubą, kuris buvo pavadintas „Elnio“ vardu. Tiesa, tuomet buvo įrengti tik 9 golfo laukai, nors standartinis golfo aikštyno dydis yra dvigubai didesnis — 18 laukų.
Neilgai trukus Lietuvos Sporto Universitete buvo įsteigta golfo specializacija, išugdžiusi apie 20 golfo trenerių.

2000-taisiais apie šį sportą Lietuvoje buvo girdėję tik nedaug žmonių, todėl iš pradžių žaidėjų bendruomenė nebuvo labai didelė.

Iki 2006-tųjų metų Elnio golfo klubas buvo vienintelis Lietuvoje. Tuomet jų skaičius ėmė augti, ir dabar šalyje jau yra 6 privatūs golfo aikštynai, iš kurių 5 atitinka visus oficialius pasaulinius standartus. Juose rengiamos įvairios varžybos ir čempionatai.

2016-taisiais metais Lietuvoje buvo registruotas 801 žaidėjas, tačiau tokių, kurie aktyviai dalyvauja turnyruose buvo skaičiuojama perpus mažiau — 450.

Lietuvos kaimyninėse šalyse, Latvijoje ir Estijoje, taip pat ir Lenkijoje, golfo tradicijos kur kas gilesnės. Tenykštės golfo mokyklos jau seniai ugdo aukšto lygio žaidėjus, tuo tarpu Lietuvoje didesnis šios sporto šakos populiarumas matomas tik paskutiniuosius penkerius metus.

Pasaulyje golfą žaidžia ir juo domisi šimtai tūkstančių žmonių. Ne paslaptis, kad lietuviai labiausiai domisi krepšiniu — ir yra vieninteliai Europoje, kurie dažniau lažinasi dėl krepšinio varžybų, o ne dėl futbolo mačų baigties.

Tuo tarpu Amerikoje, Kanadoje daug žmonių tiesiogiai stebi golfo varžybas ir lažinasi dėl jų baigties, spėdami vieno ar kito profesionalaus golfisto rezultatus. Tačiau ir Lietuvoje bei Latvijoje jau galima rasti puslapių, siūlančių spėti golfo varžybų baigtį. Puikus pavyzdys — 11.lv puslapis. O jeigu galvojate, kad golfas yra nepalyginamai nuobodesnis sportas nei krepšinis, futbolas ar tenisas, norime Jums paprieštatauri: kaip ir visuose profesionaliuose sportuose, taip ir golfe netrūksta nei azarto, nei aistrų, nei intrigos.

Profesionalūs golfistai dalyvauja įvairiose profesionalų varžybose visame pasaulyje. Žaidėjai, kuriuos matote per televizorių, varžosi aukščiausios kategorijos profesionalų lygyje, kuriame pergalė viename turnyre gali būti verta net ir 10 milijonų dolerių, kaip pvz. FedEx Cup baigiamajame sezono turnyre. Tai — didžiausia suma, atitenkanti vienam žaidėjui golfo istorijoje.

Už pergalę prestižiniame US Open golfo turnyre žaidėjai pasidalina apie 12, o Masters — apie 11 milijonų dolerių. Tarp šiuo metu daugiausiai uždirbančių profesionalių golfo žaidėjų yra J. Thomas, R. McIlroy, J. Spieth, P. Mickelson, D. Johnson, H. Matsuyama ir kiti.

Viena golfo varžybų diena gali trukti iki 5 — 6 valandų, kurių metu nueinamas 12 — 15 kilometrų atstumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *