Mokslo proveržis odontologijoje: kaip išspręsta tūkstantmečius kankinusi problema

Dantų implantų technologija laikui bėgant išties ištobulėjo, o šiandieniniai implantai yra ilgalaikiai, patogūs ir stabilūs. Bet iki šiandieninės sėkmės nueitas ilgas kelias. Ar kada nors susimąstėte, kaip atsirado šiuolaikiniai implantai?

Su dantų netekimu susiduriame ne tik mes, bet ankstesnės civilizacijos. Pirmieji žinomi „dantų implantai“ iš tikrųjų buvo iš jūros kriauklių ir akmenų, kuriuos senovės majai maždaug 7-ajame amžiuje tvirtindavo žandikaulyje kaip dantų pakaitalą. Yra archeologinių įrodymų, iš kurių matyti, kad tokios kriauklės ir akmenys kartais buvo „įlydomi“ į žandikaulį, kad būtų užtikrinta galimybė kramtyti.

Dantu implantaiPo II-ojo Pasaulinio karo du JAV odontologai, dr. Normanas Goldbergas ir dr. Aaronas Gershkoffas pradėjo bendradarbiauti sukuriant pirmąjį sėkmingą implantą, kuris, tiesa, skyrėsi nuo šiandieninių tuo, kad nebuvo implantuojamas į kaulą. Dirbtinį dantį laikydavo plieninis lankas, prijungtas tiesiai prie kaulo po antkauliu ir gleivine. Toks metodas buvo vadinamas subperiostiniu ir nors iš pradžiųatrodė perspektyvus, ilgainiui pacientams kildavo komplikacijų, pasibaigdavusių net mirtimi. Galiausiai Amerikos dantų gydymo asociacija pilnai nepripažino subperiostinio lanko tinkamo naudoti kaip dantų implantą.

Skaityti straipsnį “Mokslo proveržis odontologijoje: kaip išspręsta tūkstantmečius kankinusi problema” »