Maisto papildų sportuojantiems pasirinkimas: trenerių patarimai

Norite būti sveikas, laimingas ir stiprus žmogus? Tokiu atveju turite puoselėti tiek savo kūną, tiek sielą. Žinoma, tam reikia laiko, noro ir pastangų, tačiau esame tikri, kad galiausiai įsitraukus į sveikos gyvensenos rutiną – pamatysite privalumus, kurie paskatins jus laikytis tokio režimo.

Greta kasdieninės sveikos gyvensenos – būtina įtraukti ir maisto papildus, kurie gali padėti užtaisyti tam tikras spragas atsiradusias dėl netinkamos mitybos. Net ir maitinantis sveikai – tokių sprangų gali būti. Ypač tokiu atveju, kai aktyviai sportuojate.

Apie tai, kokius papildus geriausia rinktis – šis straipsnis, kuriame opcijas aptaria patyręs treneris.

Atsakingos prekybos vietos

Rinkoje siūlomi maisto papildai yra labai įvairūs, tad pirmiausia siūlome pradėti ieškoti ne konkrečių gaminių, kurie padėtų jums siekti norimų tikslų, tačiau nuo prekybos vietos, kuriose juos galite įsigyti. Deja, rinkoje siūlomi maisto papildai ne visada yra geros kokybės, sertifikuoti. Dėl to bandant sutaupyti ir dažniausiai perkant gaminius nelegaliose prekybos vietose – permokėsite, kadangi nebus nei kokybė gera, nei pajusite kokią nors naudą. Galiausiai, netinkami maisto papildai net gali turėti neigiamą poveikį Jūsų sveikatai.

Maisto papildaiŠtai tenka girdėti istorijas, kai rinkoje parduodami preworkout papildai yra su draudžiamais maisto priedais, tai gali būti įvairūs konservantai bei dažikliai. Dažniausiai tokie papildai mūsų šalį pasiekia iš trečiųjų šalių, tačiau gabenami per Europos Sąjungą, tad ne visada pirkėjai žino – kuo rizikuoja juos vartodami.

Daugiau dėmesio papildų gamintojui

Ne visada garsiai ir plačiai aptariami gamintojai yra geresni, tačiau faktas, kad apie juos galima rasti daugiau informacijos, o tai jau yra vienas iš variantų norint būti tikru, kad perkami papildai – geros kokybės ir bent jau tikrai neturės jokių negatyvių pasekmių. Žinoma, kad didesnė tikimybė, kad to gamintojo, kuris yra žinomas bei vertinamas, papildai bus labiau tiriami, taip pat investuojama į jų patikras, inovacijas, bandoma pagerinti jų kokybę.

Ekologiški ar sintetiniai?

Šiuo metu labai dažnai prie geriausių minimi yra tokie sporto papildai, kurie yra ekologiški, natūralūs. Daugeliui žmonių tokios etiketės tarsi suteikia saugumo garantiją, kad vartojamas papildas – geros kokybės. Išties, daugelis maisto papildų sportui yra natūralūs, kadangi yra gaunami iš įvairiausių maistinių medžiagų apdirbimo būdu. Tie patys baltymai – iš išrūgų, nors galima girdėti, kad jie yra sintetiniai. Taip nėra. Per daug kliautis ekologiškumo aspektu neverta, kadangi gali būti, kad sumokėsite už tai, kas nėra realu. Galiausiai, net ir tiksliai žinant, kad tam tikri maisto papildai yra sintetiniai – įsigyti juos verta, jeigu matote, kad poveikis yra ir jeigu jie parduodami sertifikuotose prekybos vietose. Šiuo atveju sintetinis papildas tikrai nėra kažkas labai blogo.

Reikalavimai papildams arba tai – ne vaistai

Rinkdamiesi kokybiškus maisto papildus aprūpinsite organizmą medžiagomis, kurios leis Jums būti sveiku ir siekti savo tikslų sporto sferoje kur kas paprasčiau. Tačiau reikia nepamiršti, kad tik tinkama mityba greta – sveikata, kuri turi būti jūsų prioritetas. Ir nors maisto papildai yra ne vaistai, taigi, negalite būti tikras, kad visa ant pakuotės pateikta informacija yra teisinga, tačiau skaityti sudėtis yra būtina, kadangi jos gali padėti geriau suprasti – kas yra perkama ir ko galima tikėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *