Kaip paruošti vaiką darželiui?

Pradėjus lankyti darželį jūsų vaiko laukia nauja mokykla, nauji draugai ir daugybė naujų iššūkių. Pastaruosius kelerius metus žaidęs su tėvais, seneliais ir kitais patikimais suaugusiaisiais, kurie yra pagrindiniai jo globėjai ir mokytojai, dabar jūsų mažylis praleis dienas klasėje, pilnoje naujų bendraamžių, kurie tuo pat metu mokosi skaityti, rašyti ir sudėti. Apskritai yra du pagrindiniai vaikų darželių programų tipai: privatūs arba valstybiniai. Valstybinius darželius paprastai finansuoja valstijos vyriausybė, todėl jie yra nemokami visiems tos valstijos gyventojams. Kita vertus, privatūs darželiai ima mokestį už mokslą, tačiau gali siūlyti finansinę pagalbą tiems, kuriems jos reikia. Atsižvelgdami į tai, pateikiame viską, ką reikia žinoti apie vaiko užrašymą į darželį, kad jam būtų lengva pereiti į vienus sudėtingiausių mokslo metų! Darželis Istorijų Namai ir specialistų patarimai.

Kaip atrodo įprasta diena darželyje?

DarželisRytais darželinukai gali lankyti bendrąją klasę, kurioje žaidžia su bendraamžiais, stato iš kaladėlių, piešia, spalvina, rūšiuoja ir skaito knygas. Tuo pat metu yra ir atskiros klasės vaikams, kurie daugiausia dėmesio skiria skaitymui, rašymui ir matematikai. Likusi dienos dalis, priklausomai nuo metų laiko, gali būti skirta užsiėmimams lauke. Kai kurie vaikai taip pat gali dalyvauti popamokinėje veikloje, pavyzdžiui, muzikos, sporto ir šokių užsiėmimuose.

Ką reikia žinoti prieš užrašant vaiką į darželį?

– Ar jūsų vaikas turi tinkamų įgūdžių, kad sėkmingai mokytųsi darželyje? Iki kitų mokslo metų pradžios jūsų vaikui turėtų būti ne mažiau kaip penkeri metai. Kad jūsų vaikas galėtų kuo geriau išnaudoti darželio patirtį, jis taip pat turėtų turėti pagrindinių įgūdžių, kad jam sektųsi, įskaitant gebėjimą: – suprasti ir kalbėti paprastais sakiniais – ramiai sėdėti bent 30 minučių – naudotis šakute ir šaukštu – susidoroti su buvimu be jūsų kelias valandas – vykdyti dviejų žingsnių nurodymus – gebėti įlipti į mokyklinį autobusą ir išlipti iš jo, – gebėti užlipti ant kalnelio ir nusileisti nuo jo – sveikai maitintis ir miegoti, – būti paskiepyti, – lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą arba ankstyvojo ugdymo centrą ne mažiau kaip 15 valandų per savaitę. – turi gerus santykius su savo mokytoju

Kokio tipo darželis tinka jūsų vaikui?

Yra du pagrindiniai darželių programų tipai: specialiųjų poreikių ir bendrieji. Specialiųjų poreikių vaikų darželiuose daugiausia dėmesio skiriama vaikams, turintiems raidos sunkumų ir mokymosi sutrikimų. Kita vertus, bendrieji darželiai priima visus vaikus, nepriklausomai nuo jų negalios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *