Kaip vyksta fizinio asmens bankrotas?

Daugeliui teko girdėti apie asmens bankrotą, tačiau kaip iš tikrųjų vyksta šis procesas, žino nedaugelis. Be to, sklando daugybė mitų, tad dažnai suvokimas, kad iš tikrųjų yra asmens fizinis bankrotas būna neteisingas. Niekada nežinome, kada atsidursime sudėtingoje finansinėje situacijoje, todėl kiekvienam pravartu žinoti apie esmines bankroto procedūras. Proceso metu asmeniui suteikiama galimybė atsikratyti finansinės naštos ir atgauti mokumą.

Kas yra fizinio asmens bankrotas?

Pradėkime nuo fizinio asmens bankroto apibrėžimo – tai teisinis procesas, kurio pagrindinis tikslas yra atkurti asmens mokumą. Bankroto procesas gali vykti tik teisminiu keliu: iškeliama byla, teismas priima sprendimą. Detaliai šį procesą reglamentuoja specialus įstatymas ir kiti teisės aktai, tačiau būtina paminėti, kad ne visiems pavyksta sėkmingai užbaigti procesą ir bankrutuoti – galutinį sprendimą priima teismas.

Dažnai fizinio asmens bankrotas yra painiojamas su įmonių bankroto procesu. Dėl to kyla daugybė mitų. Pavyzdžiui, įmonės bankrotą gali inicijuoti ir kreditoriai, todėl dažnai skolų negrąžinančiam žmogui yra grasinama bankroto iškėlimu, nors tai teisiškai nėra įmanoma – asmens bankrotą gali inicijuoti tik pats bankroto siekiantis asmuo. Iš esmės fizinio ir juridinio asmens bankrotai yra skirtingi procesai, todėl jų nereikėtų painioti.

Skaityti straipsnį “Kaip vyksta fizinio asmens bankrotas?” »

Trimerio reduktorius: ką svarbu žinoti?

Kai šiltuoju metu laiku ima žaliuoti visa gamta, visi nuosavų sklypų savininkai ir viešų regionų atstovai suvokia – atėjo metas pasirūpinti nuolat augančia žole. Trimeris – vienas patogiausių prietaisų, kalbant apie bet kokios vejos priežiūrą. Prietaisas ne tik pjauna žolę, bet susitvarko ir su nedideliais krūmais. Jis, priešingai, nei žoliapjovė, pjauna net ir sunkiai prieinamose vietose, įvairiuose kampuose, tad be jo niekaip negalima prasiversti.

Tam, kad trimeris jums tarnautų kuo ilgiau, verta ne tik įsigyti žinomo gamintojo, kokybišką prietaisą, bet ir skirti jam atitinkamą dėmesį. Dėl netinkamos priežiūros dažniausiai nukenčia labai svarbi detalė – trimerio reduktorius.

Ką daro ši detalė?

Trimeris savo pjovimo darbą atlieka tuo metu, kai jo galvutė, prie kurios tvirtinamas diskas arba specialus valas pjovimui, sparčiai sukasi. Nors pjovimo su trimeriu procesas skamba išties paprastai, tačiau tuo pačiu reikalauja ir žmogaus tikslumo. Kiekviena prietaiso detalė atlieka tam tikrą funkciją, su kuria pjovimas tampa lengvas. Būtent trimerio reduktorius prailgina trimerio ilgaamžiškumą ir prisideda prie mažesnio prietaiso nusidėvėjimo.

Skaityti straipsnį “Trimerio reduktorius: ką svarbu žinoti?” »

Taupūs namai: kokie jie turėtų būti?

Energijos taupymas šiandien tampa vis aktualesne tema. Visame pasaulyje taikomos vis modernesnės technologijos, leidžiančios didinti pastatų energetinį efektyvumą, kad išlaidų šilumai ir elektrai būtų kuo mažiau. Vienas efektyviausių sprendimų – taupūs namai, kurie yra pritaikyti tausoti energiją. Kaip pastatyti taupų namą ir kaip tokį įsigyti?

Taupumas prasideda nuo projektavimo

Taupūs namai nėra kažkoks prekės ženklas, tai yra tam tikra technologija, pagal kurią kuriami šiuolaikiški ir modernūs pastatai. Svarbiausias kriterijus yra tai, kad toks namas turi sutaupyti 80 proc. šilumos. Tik tokiu atveju pastatas galės būti priskirtas prie taupaus. Todėl svarbus kiekvienas pastato kūrimo etapas.

Taupus namas pradedamas kurti dar projektavimo etape. Vienas svarbiausių bruožų yra tai, kad šie pastatai turi būti tinkamai suprojektuoti. Pavyzdžiui, namuose reikės naudoti mažiau elektros, jeigu patalpose bus tinkamai išnaudojama saulės šviesa. Todėl reikia tinkamai suprojektuoti namo išplanavimą ir tai, į kurią pasaulio pusę turėtų būti orientuoti kambarių langai. Taip pat labai svarbu, kad kuo mažiau šilumos išeitų per langus, sienas ir duris, todėl jos taip pat turi būti protingai suprojektuotos.

Tad jeigu norite gyventi taupiuose namuose, apie tai reikėtų pradėti galvoti dar prieš statybų etapą. Ieškokite architekto, kuris turi patirties projektuojant tokius namus, tuomet būsite tikri, kad viskas bus būtų padaryta tinkamai.

Skaityti straipsnį “Taupūs namai: kokie jie turėtų būti?” »

Parkingas Kauno oro uoste – protinga išeitis keliautojams

Lietuvos oro uostai išsidėstė gana patogiose vietose. Vidurio Lietuvoje – Kauno oro uostas, pajūryje – Palangos, o Rytuose – Vilniaus oro uostas. Tokiu būdu visos Lietuvos gyventojai gali nesunkiai ir be didesnių išlaidų visus oro uostus pasiekti. Ypač geroje vietoje yra Kauno oro uostas, kuriame netrūksta patrauklių skrydžių krypčių. Kad kelionės iš Kauno būtų patogesnės, reikalingos ir papildomos paslaugos, tokios kaip automobilių statymas ir saugojimas. Parkingas Kauno oro uoste yra gerai išvystyta paslauga, kuria džiaugiasi šimtai keliautojų kas dieną.

Situacija gana paprasta – vilniečių šeima nori atostogauti arba aplankyti draugus užsienyje. Skrydžiai – iš Kauno oro uosto. Jie atvyksta į Kauną nuosavu automobiliu, patogiai, be jokio streso. Automobilį palieka stovėjimo aikštelėje šalia oro uosto ir ramiai keliauja kur yra suplanavę. Vėliau grįžta atgal, palieka lėktuvą ir sėdę į savo automobilį keliauja namo. Tokia situacija yra visiškai reali, ypač, kai Kauno oro uoste taip išpopuliarėjo pigių skrydžių bendrovės. Ne paslaptis, kad dauguma jų skrydžių pigūs yra ir dėl ne itin „patogaus“ laiko. Atskridus į Kauną 2 valandą nakties būtų sudėtinga ieškoti viešojo transporto, vykstančio į Vilnių, Kėdainius ar Marijampolę. Dėl to nuosavas automobilis turi laukti, kol keliautojai grįš.

Skaityti straipsnį “Parkingas Kauno oro uoste – protinga išeitis keliautojams” »

Šilkinės plaukų gumytės – žavus aksesuaras ir kasdienai, ir šventei

Šilkinės plaukų gumytės pastaruoju metu susilaukia daug dėmesio ilgaplaukių tarpe. Jas pamėgo ir įžymybės, ir nuomonės formuotojos bei mados sekėjos. O šio plaukų aksesuaro sėkmės paslaptis tikrai paprasta – tai labai praktiška ir puošni plaukų gumytė, kurią patogu visada nešiotis su savimi.

Draugiškas plaukams sprendimas

Kalbant apie šilkinius plaukų aksesuarus, reikėtų pradėti nuo to, kad jie yra itin draugiški plaukams. Šilkinės plaukų gumytės yra švelnios ir glotnios, jos slysta plaukų paviršiumi, todėl jų nesuvelia ir visiškai nepeša. Dėl to šias gumytes galima naudoti net ir tuomet, kai plaukai yra silpni ar pažeisti.

Nepaisant švelnumo, šios gumytės patikimai laiko plaukus. Daugelis moterų ir merginų jau pamėgo šį aksesuarą, nes jis nepalieka žymės plaukų rišimo vietoje. Tai itin patogu, jei dieną norite surišti plaukus viršugalvyje, o vakare eiti į miestą palaidais plaukais. Be to, šios minkštos gumytės idealiai tinka surišti plaukus miego metu.

Tinka įvairioms šukuosenoms

Šilkinės plaukų gumytės gali būti skirtingo dydžio, tad pasirinkite tokią, kuri geriausiai tiks jūsų plaukams ir norimai šukuosenai. Su didele šilkine gumyte galima surišti ponio uodegėlę ar kasą viršugalvyje. Jei plaukus pinate ar rišate į kelias kasas, rinkitės mažesnes gumytes. Šiuos aksesuarus itin mėgsta mažylės, kurios keliomis gumelėmis puošia ilgesnių plaukų kasą, suteikdamos savo įvaizdžiui daugiau spalvų.

Skaityti straipsnį “Šilkinės plaukų gumytės – žavus aksesuaras ir kasdienai, ir šventei” »