Kokių privalumų turi šildymo sistema oras-vanduo?

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie kylančias šildymo kainas, tad daugelis mąsto kaip taupyti. Gerų sprendimų toli ieškoti nereikia – šildymo sistema oras-vanduo yra puikus sprendimas. Tai ne tik efektyvesnė alternatyva dujiniams ar kieto kuro katilams, bet ir gamtai draugiškas sprendimas. Oras-vanduo sistemos vis labiau populiarėja visame pasaulyje, tad vis dažniau būtent šią sistemą namams apšildyti renkasi ir lietuviai. Panagrinėkime, kuo ji naudinga.

Kaip veikia šildymo sistema oras-vanduo?

Norint suprasti šios sistemos veikimo principą, tikrai nereikia būti fizikos profesioriumi – viskas gana paprasta. Sistema susideda iš dviejų blokų, kurių vienas montuojamas pastato viduje, o kitas – išorėje. Išorinis blogas absorbuoja šilumą iš lauko oro ir panaudoja ją vandens pašildymui. O šiltas vanduo keliauja per visą šildymo sistemą į radiatorius ir apšildo namus.

Patogu ir tai, kad tokios sistemos šildo ne tik namų orą, bet tinka ir karšto vandens paruošimui. Iš esmės šiluma iš oro yra perkeliama į vandenį – tai lėmė ir sistemos pavadinimą.

Nereikalauja priežiūros

Visi žino, kad kieto kuro katilai reikalauja daug priežiūros – reikia ne tik pasirūpinti kuru ar net pačiam kūrenti katilą, bet ir valyti kaminą, rūpintis elektronika. Dujiniai katilai yra kiek paprastesni, tačiau jų nepriežiūra gali sukelti pavojaus riziką. O štai šildymo sistema oras-vanduo yra universalus sprendimas, kuris leidžia beveik pamiršti apie šildymo sistemos priežiūrą.

Skaityti straipsnį “Kokių privalumų turi šildymo sistema oras-vanduo?” »

Ekspertai atsako: kodėl žemės tyrimai rekomenduojami prieš pradedant statybų projektą?

Visi esame susipažinę su dirvožemiu ir jo svarba bet kokiam statybos projektui. Namai, kuriuose gyvename, biurai, kuriuose dirbame, keliai, kuriais keliaujame iš vieno taško į kitą yra tik keletas svarbių pavyzdžių. Visa tai labai priklauso nuo dirvožemio, kurį matome ir kuriuo vaikštome kiekvieną dieną.

Dažnai vien akimis galima greitai suprasti, ar dirvožemis yra smėlis, molis, žvyras, dumblas, durpės, uola ar priemolis. Tačiau niekada negalime pasakyti, ar dirvožemio tipas, kurį ką tik nustatėme akimis, gali išlaikyti ir atgaivinti pastatų architektų ir infrastruktūros projektavimo inžinierių pasiūlytą struktūrą. Ir čia atsiranda žemės tyrimai, svarbiausia procedūra, kurią reikia atlikti prieš pradedant bet kokį statybos projektą.

Kodėl reikalingi žemės tyrimai?

Dirvožemio bandymai arba žemės tyrimai yra labai svarbūs. Jie padeda nustatyti žemės pagrindo, ant kurio bus statoma, savybes. Todėl konstrukcija bus suprojektuota remiantis grunto ar uolienų savybėmis, ištirtomis atliekant geotechninius tyrimus. Bandymo rezultatas bus labai svarbus sprendžiant pamato tipą ir gylį, statyboje naudojamų medžiagų tipą, konstrukcijos aukštį, dydį ir svorį.

Tinkamai ir teisingai neišbandžius aikštelės dirvožemio, gali kilti kritinis finansinės ir saugos rizikos lygis. Todėl labai svarbu suprasti dirvožemio savybes ir panaudoti gautą informaciją planuojant ir projektuojant projekto etapus.

Skaityti straipsnį “Ekspertai atsako: kodėl žemės tyrimai rekomenduojami prieš pradedant statybų projektą?” »

Ar nepriekaištinga siloso gamyba lemia aukštą pašaro kokybę?

Šiais laikais, siloso gamyba – itin populiarus procesas. Silosu noriai gardžiuojasi karvės, jis padeda lengviau įsisavinti žolėje randamus proteinus. Siloso ritinių gamyba yra daug laiko, specialių žinių ir jėgų reikalaujantis darbas. Atlikus sunkų darbą, labai svarbu nepažeisti siloso ryšulių, nesugadinti vertingų, karvių organizmui teigiamai pasitarnaujančių, siloso savybių. Pravartu nepamiršti kelių taisyklių, kurios padės išvengti siloso ryšulių pažeidimo ir išsaugoti ypatingai vertingas šio pašaro sudedamąsias dalis.

Siloso gamyba nėra lengvas procesas, tačiau atlikus siloso gamybos darbus, procesas tikrai nesibaigia. Sekanti užduotis – siloso vyniojimas į plėvelę. Siloso plėvelei reikėtų skirti išskirtinį dėmesį. Vyniojimo plėvelė privalo būti tvirta, kokybiška, pasižymėti tamprumo ir maksimalaus atsparumo plyšimui savybėmis. Šiuolaikinės, aukštos kokybės plėvelės netgi gali šiek tiek pagerinti siloso kokybę, optimizuoti siloso fermentacijos procesus. Vyniojimo plėvele darbus, reikėtų atlikti siloso laikymo vietoje.

Dar vienas svarbus aspektas – siloso ryšulių laikymo vieta. Ryšulių nederėtų laikyti aukštoje žolėje, kur veisiasi graužikai. Taip pat reikėtų vengti medžiais apaugusių vietų. Graužikai, šakos gali pažeisti net ir tvirčiausią plėvelę, o sugadinta plėvelė – tiesus kelias į nuostolius, siloso kokybės pažeidimą. Visgi, pastebėjus plėvelės pažeidimus reikėtų nepulti į paniką, o tiesiog užklijuoti įplyšusią vietą lipnia juostele.

Skaityti straipsnį “Ar nepriekaištinga siloso gamyba lemia aukštą pašaro kokybę?” »

Kodėl tinkamai parinktos trimerių dalys užtikrina geresnį darbą?

Trimeriai ir žoliapjovės yra būtini vejos įrankiai. Tinkamai veikiantis valas ir kitos trimerių dalys nesudėtingai padeda atlikti didžiąją dalį vejos priežiūros darbų. Ekspertai dalinasi praktiniais patarimais ir atsako, kodėl trimerio detalės yra labai svarbios sėkmingai vejos priežiūrai ir dalinasi praktiniais patarimais.

Trimerio priežiūra

Labai svarbu tinkamai prižiūrėti žoliapjovę. Trimerių dalys yra neatsiejama šios priežiūros dalis. Nors tiek dujomis, tiek elektra varomiems modeliams reikia šiek tiek pastangų, kad jie būtų puikios eksploatacijos būklės, abiem tipams reikia atidaus rūpesčio.

Dėl savo variklio dujomis varomas modelis reikalauja daugiau priežiūros. Laidiniai elektriniai modeliai ir modeliai su įkraunamomis ličio jonų baterijomis yra patogūs, nes jiems nereikia degalų, alyvos ar uždegimo žvakių. Tačiau, atsižvelgiant į jūsų konkrečius vejos priežiūros poreikius, elektriniai modeliai gali nepatiekti tiek energijos, kiek reikia norint nupjauti sunkesnį augimą. Taigi turėkite tai omenyje ir prieš pirkdami pasverkite savo konkrečius poreikius. Trimerių dalys taip pat turi būti parinktos atitinkamai.

Kaip išvalyti ir patikrinti trimerį?

Turbūt pastebėjote, kad ilgainiui ant žoliapjovės galvutės kaupiasi dulkės, nešvarumai ir prilipusios žolės likučiai, o nevalius gali sumažėti efektyvumas ir galimi gedimai. Nuvalykite žoliapjovės dalis skudurėliu po naudojimo ir prieš padėdami. Periodiškai atlikite gilesnį valymą standžiu šepečiu ir drėgna šluoste. Naudokite vatos tamponėlius, šiek tiek sudrėkintus mašinos aliejumi, kad išvalytumėte išmetimo ir įleidimo angas bei kitas sunkiai valomas vietas.

Skaityti straipsnį “Kodėl tinkamai parinktos trimerių dalys užtikrina geresnį darbą?” »

Ar ampulės nuo plaukų slinkimo ištikrųjų padeda?

Plaukų slinkimui įtakos turi itin daug priežasčių. Tam tikro pastarųjų kiekio netenkame kiekvienas – tačiau, kur yra ta riba, kada jau reikėtų susirūpinti? Vyrus dažniausiai neramina išretėjęs viršugalvis, o štai moteris gąsdina didesnis nei visuomet plaukų kiekis, iškritęs šukuojantis, miegant ar tiesiog būnant namuose. Pastarųjų slinkimą gali paskatinti tokie faktoriai, kaip hormonų disbalansas, intensyvus bei ilgalaikis stresas, prasta mityba. Taip pat reikėtų paminėti kai kurių vaistų vartojimą, specifines plaukų formavimo procedūras. Žinoma, egzistuoja ir daugiau priežasčių, o atrasti tą vienintelę kartais būna labai sudėtinga. Tačiau, apsisaugoti padės tinkama mityba, streso mažinimas, nereikalingų procedūrų vengimas. Taipogi, pagelbėti gali ir specialios ampulės nuo plaukų slinkimo. Visgi, jeigu pastebite, jog situacija darosi nebekontroliuojama – verčiau nieko nelaukite ir kreipkitės į specialistus.

Tinkama plaukų priežiūra

Tam, jog sumažintumėte galimą plaukų slinkimo pavojų, labai svarbu tinkamai pastaruosius prižiūrėti. Esminė taisyklė – su savo kūnu elkitės kuo švelniau. Nešukuokite itin šlapių plaukų, jei tik pavyksta, venkite formuojančių prietaisų, kurie tam pasitelkia karštį. Nepinkite pernelyg suveržtų kasų, nepamirškite plaudami galvą švelniai masažuoti skalpo. Be abejo, atkreipkite dėmesį į naudojamas plaukų priežiūros priemones. Galbūt prie problemų prisidėjo ir pastarosios? Venkite tokių produktų, kurie savo sudėtyje turi sulfatų, parabenų, įvairių cheminių medžiagų. Kita vertus, nepamirškite, jog tinkamai parinktos priemonės gali stipriai pagelbėti, todėl neatsisakykite skirtingų kaukių, kondicionierių ar aliejukų plaukams bei pravartu turėti ir ampules nuo plaukų slinkimo.

Gyvenimo būdo keitimas

Skaityti straipsnį “Ar ampulės nuo plaukų slinkimo ištikrųjų padeda?” »