Parama šilumos siurbliams oras vanduo ir saulės elektrinėms

Lietuvos gyventojai gali gauti paramą šilumos siurbliams oras vanduo ir saulės elektrinėms įsidiegti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kompensuoja apie 50 % išlaidų, keičiant iškastinį kurą naudojančius katilus ir krosnis į šilumos siurblius oras oras, oras vanduo, žemė vanduo, vanduo vanduo. Visi šie siurbliai veikia naudodami elektros energiją. Su valstybės parama galima įsidiegti saulės elektrinę, kuri gamins labai pigią elektrą. Iš to laimi tik vartotojas, nes jis gauna kompensacijas šilumos siurbliams ir saulės elektrinei, o juos įdiegęs ženkliai sumažina elektros, namo šildymo, karšto vandens rengimo kaštus.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo

Daugiau dėmesio skirsime šilumos siurbliams oras vanduo, nes jie dažniausiai pasirenkami dėl didelio efektyvumo, karšto vandens ruošimo ir geros įrenginių kainos.

Norint gauti paramą šilumos siurbliams oras vanduo reikia:

Augintinio pasirinkimo peripetijos – kokie aspektai yra patys svarbiausi?

Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis augintinį?

Šuniukas laukeVerta pastebėti tai, kad gyvūnai į mūsų namus gali atkeliauti susiklosčius labai įvairioms situacijoms. Be jokios abejonės, jeigu gyvenate ne vienas, visiškai natūralu, kad jų gali būti tikrai ne viena. Tarkime, augintinio pageidauja jūsų vaikai ar gyvenimo partneris. Labai dažnai nutinka taip, kad viso bendro rūpesčio ar priežiūros dalis būtinai atiteks ir jums, kad ir kaip viso to nenorėtumėte. Tačiau, visuomet pasistenkite įžvelgti ir teigiamą visą to pusę. Galbūt su augintiniu kuriamas ryšys ir bendravimas jums bus labai naudingas. Verta pastebėti tai, kad šiandienos žmonių gyvenimo ritmas yra labai aktyvus ir jame yra pilna įvairiausių skaitmeninių, techninių priemonių. Dėl šios priežasties gyvas, kontaktinis bendravimas labai dažnai yra nustumiamas į šalį. Gali nutikti taip, kad visa tam stiks laiko ar energijos. Tačiau, jeigu namuose, kartu su jumis gyvens augintinis, jis jums bet kokiu atveju taps labai artimu gyvenimo kompanijonu. Kartu leidžiamas laisvas laikas tiek jums, tiek ir augintiniui yra labai svarbus vystant tarpusavio bendravimą. Drąsiai galima teigti, kad turiningai praleistas laisvalaikis yra visapusiškai labai naudingas. Būtina pastebėti tai, kad tokiu metu galima užsiimti ne viena naudinga veikla. Žinoma, laisvalaikis šeimininkui ir augintiniui dažnai siejamas su pasivaikščiojimu gryname ore. Tai yra labai naudinga tiek vieno, tiek kito sveikatai. Be jokios abejonės, grynas oras visuomet veikia teigiamai. Puikiai suvokiame tai, kad patalpose kasdien praleidžiame tikrai labai daug savo laiko. Tiek laikas, kuris yra leidžiamas darbe, tiek namuose labai dažnai yra susijęs su tam tikromis patalpomis. Tokiu atveju mūsų organizmas pavargsta kur kas greičiau. Gryno oro stygius apsunkina smegenų veiklą. Dėl šios priežasties daromės labai pasyvūs ir į gyvenimą žvelgiame visai kitomis akimis. Taigi, būtent augintinio dėka galime sėkmingai visą tai pakeisti. Tokie elementai, kaip pavadėliai šunims ir antkakliai šunims yra tiesiog būtini. Tik jų dėka laikas gamtoje gali būti leidžiamas saugei, nesukeliant jokio pavojaus aplinkinių žmonių, kitų gyvūnų ir pan. sveikatai. Be kita ko, jeigu jūsų vedžiojamas augintinis yra stambus, didelės veislės, tokiu atveju yra būtinos ir petnešos šunims. Jos padės užtikrinti, kad šuo jūsų rankose yra laikomas tvirtai. Taigi, apibendrinant galima teigti, kad augintinis jūsų namuose visuomet atsiranda su tam tikru tikslu. Būtina jį įžvelgti ir priimti tinkamai.

Meilė augalijai – priežiūros namuose taisyklės

Kokios yra augalijos priežiūros namuose taisyklės?

SukulentaiTikrai ne vienas iš mūsų mylime augalus ir ne vieną iš jų auginame namuose. Be jokios abejonės, vieniems tai gali sektis daryti geriau, kitiems – kiek prasčiau. Žinoma, tai lemia labai daug svarbių faktorių. Žinoma, kad augalai yra gyvi organizmai, kurie aktyviai reaguoja net į menkiausius aplinkos pokyčius. Taigi, jau iš anksto yra labai svarbu numatyti, kur gali būti pastatomas ar padedamas vienas ar kitas augalas. Rekomenduojama, kad ši vieta ir būtų jam nuolatinė. Kitu atveju jis gali sureaguoti neigiamai – pradėti vystyti, užklumpa ligos, nebebujoja ir pan. Veiksnių šiuo atveju gali būti tikrai ne vienas. Žinoma, visai kas kita tada, kai paskirtoje augalui vietoje pastebimi neigiami veiksniai. Tokiu atveju lokacija turi būti keičiama kaip galima greičiau. Be jokios abejonės, vieta yra tik vieta. Pačią didžiausią įtaką šiuo klausimu turi joje vyraujantys veiksniai – šviesa ir šiluma. Puikiai žinome tai, kad kiekvienas augalas yra labai skirtingas. Dėl šios priežasties, būtina pasidomėti ar jūsų pasirinktas augalas mėgsta daugiau šviesos, o galbūt jam kur kas palankesnis minimalus apšvietimas. Be kita ko, svarbu numatyti ir temperatūrą. Tokie augalai, kurie pas mus yra atkeliavę iš tropinių, šiltesnio klimato šalių, visiškai natūralu, kad šilumą mėgs kur kas labiau. Taigi net žiemą juos bus galima padėti ar pastatyti arčiau radiatorių, kad šio veiksnio jiems nepristigtų. Žinoma, kas per daug, tas tikrai nesveika. Šiluma labai dažnai saveikauja su drėgme, taigi jokiu būdu nepamirškite jos augalams suteikti pakankamai. Be jokios abejonės, šiuo aspektu kiekvienas augalas taip pat yra labai skirtingas. Vienus iš jų reikia laistyti dažnai ir po nedaug, kitus – retai ir dideliu kiekiu vandens ar kitos galimos variacijos. Kiekvienu atveju augalo vandens pasisavinimo savybės gali būti skirtingos. Tarkime, sukulentai yra tokie augalai, kuriems nuolatinė drėgmė nėra reikalinga. Juos pakanka laistyti kartą per dvi – tris savaites nedideliu kiekiu vandens. Atkreipkite dėmesį į tai, kokios yra augalo šaknys ir lapai. Jeigu jie paburkę, vadinasi, tokiose drėgmę išlaikyti gali būti kur kas paprasčiau. Be kita ko, tai augalai, kurie ne reikalauja itin didelės kasdienės priežiūros. Jie sėkmingai auga ir bujoja neutraliose teritorijose. Jiems yra reikalinga minimali šiluma ir šviesa, taigi pastaruosius galima auginti bemaž bet kur.

Grožio puoselėjimo atmintinė kiekvienam moteriai ir vyrui

Kokius pagrindinius grožio puoselėjimo aspektus turi žinoti ir vadovautis tiek vyrai, tiek ir moterys?

PrausikliaiDrąsiai galima teigti, kad šiandien rinkoje esantis grožio ir kūno priežiūros prekių asortimentas yra labai didelis. Taigi, visiškai natūralu, kad pasirinkti tokioje gausioje rinkoje yra labai sunku. Ne nuostabu, kad labai dažnai tai ir yra viena iš klaidingo pasirinkimo priežasčių. Tačiau, verta pripažinti tai, kad bent elementarios žinios apie tai, profesionalios konsultacijos, ekspertų patarimai ir praktinis kokybiškų priemonių panaudojimas šiuo klausimu gali būti labai svarbus. Jeigu sugebėsite tinkamai suformuoti savo kosmetikos ir kūno priežiūros prekių rinkinius, ne tik naudotis, tačiau ir jas įsigyti bus kur kas paprasčiau. Nebus būtina ieškoti vis naujų alternatyvų bandant skirtingus prekių ženklus, skaitant ilgas ir vardinančias produktų etiketes ieškant naudingų sveikatai komponentų ir pan. Žinoma. Visuomet yra naudinga tai, kad kosmetikos ir kūno priežiūros rinkinių bazė yra atnaujinama. Savaime suprantama, kad tai yra labai svarbu dėl besikeičiančio amžiaus ir odos struktūros. Puikiai suvokiame tai, kad ji tikrai nėra tokia pat, kai mums yra 20 metų ir tuomet, kai mums jau virš 50 m. Odai ir grožiui tokiu atveju yra reikalingos visiškai skirtingos priemonės. Tačiau, kosmetikos pasirinkimas tiek jaunam, tiek senam yra labai panašus. Svarbu atsižvelgti į odos tipą ir atspalvį. Tai yra bene patys svarbiausi aspektai renkantis ne vieną skirtingą priemonę. Tarkime, jus domina cerave prausiklis, tačiau nesate įsitikinęs ar jis yra tinkamas jūsų odai. Šiuo klausimu jums gali padėti išsamūs prekių aprašymai. Paprastai dar pirmuose sakiniuose yra pateikiama informacija, kuri akcentuoja odos tipą arba atspalvį. Ne išimtis yra ir tuomet, kai kalbame apie šį prausiklį. Puikiai suprantame tai, kad netinkamas pasirinkimas gali sukelti labai nemalonių rekcijų. Tarkime, riebiai odai naudojate drėkinamąjį veido prausiklį. Koks rezultatas bus pasiektas naudojant tokią priemonę? Be jokios abejonės, jis bus neigiamas. Gali nutikti taip, kad jūsų oda taps dar riebesne, kas atvers veido poras, o jos yra vienas iš kelių formuotis inkštirams ir kitoms rimtoms problemoms. Taigi, esminis aspektas renkantis grožio ir kūno priežiūros priemones yra odos tipas. Ar tai būtų prausiklis, kūno losjonas, šveitiklis, kaukė, skaistalai, veido kremas ar pudra – visiškai nesvarbu. Kiekviena iš jų turi būti pasirenkama itin individualiai ir geriausia – su profesionalo pagalba.

Psichinės sveikatos specialisto pasirinkimas

PsichologasPsichinė sveikata yra nė kiek ne mažiau svarbi už fizinę. O kartais dar net ir svarbesnė. Tačiau šių dalykų matuoti ir lyginti nereikėtų, nes svarbu palaikyti balansą ir tik tokiu atveju bus galima jaustis pilnavertiškai gerai. Kaip su fizine sveikata, taip ir su psichine: ne visada žaizdas gali užgydyti vien tik savo pastangomis, tad tam gali prireikti specialisto prisilietimo. Kas gydo fizinius negalavimus mes žinome: traumatologas ir chirurgas gydo traumas ir atlieka reikiamas operacijas, gastrologas gydo skrandžio bėdas, okulistas – akių, o ten kur reikia nukreipia šeimos gydytojas. O kas gydo psichinius ar psichologinius sutrikimus?

Šioje srityje specialistų daug mažiau. Juos galima išskirti į dvi kategorijas. Vienoje yra psichologai ir psichoterapeutai, o kitoje – psichiatrai. Psichologai ir psichoterapeutai gydo terapiniu būdu. Tai reiškia, kad jei turite nusiskundimų, susijusių su psichologija (nerimas, netektys, problemos šeimoje ar kiti išgyvenimai, charakterio problemos), tuomet šias problemas spręsti jums padės vienas iš minėtųjų specialistų pokalbio formoje.

Tai skiriasi nuo to, kaip gydo psichiatrai, kurie skiria gydymą vaistais ar paskiria hospitalizaciją. Ar jums reikia psichologo ar psichiatro pagalbos – nuspręs jus siunčiantis specialistas. Kartais yra paskiriamas abipusis gydymas, kuomet yra paskiriami vaistai ar hospitalizacija, tačiau kartu siūloma apsilankyti ir pas psichologą, individualioje arba grupinėje terapijoje.

Skaityti straipsnį “Psichinės sveikatos specialisto pasirinkimas” »