Ekspertai atsako: kodėl žemės tyrimai rekomenduojami prieš pradedant statybų projektą?

Visi esame susipažinę su dirvožemiu ir jo svarba bet kokiam statybos projektui. Namai, kuriuose gyvename, biurai, kuriuose dirbame, keliai, kuriais keliaujame iš vieno taško į kitą yra tik keletas svarbių pavyzdžių. Visa tai labai priklauso nuo dirvožemio, kurį matome ir kuriuo vaikštome kiekvieną dieną.

Dažnai vien akimis galima greitai suprasti, ar dirvožemis yra smėlis, molis, žvyras, dumblas, durpės, uola ar priemolis. Tačiau niekada negalime pasakyti, ar dirvožemio tipas, kurį ką tik nustatėme akimis, gali išlaikyti ir atgaivinti pastatų architektų ir infrastruktūros projektavimo inžinierių pasiūlytą struktūrą. Ir čia atsiranda žemės tyrimai, svarbiausia procedūra, kurią reikia atlikti prieš pradedant bet kokį statybos projektą.

Kodėl reikalingi žemės tyrimai?

Dirvožemio bandymai arba žemės tyrimai yra labai svarbūs. Jie padeda nustatyti žemės pagrindo, ant kurio bus statoma, savybes. Todėl konstrukcija bus suprojektuota remiantis grunto ar uolienų savybėmis, ištirtomis atliekant geotechninius tyrimus. Bandymo rezultatas bus labai svarbus sprendžiant pamato tipą ir gylį, statyboje naudojamų medžiagų tipą, konstrukcijos aukštį, dydį ir svorį.

Tinkamai ir teisingai neišbandžius aikštelės dirvožemio, gali kilti kritinis finansinės ir saugos rizikos lygis. Todėl labai svarbu suprasti dirvožemio savybes ir panaudoti gautą informaciją planuojant ir projektuojant projekto etapus.

Skaityti straipsnį “Ekspertai atsako: kodėl žemės tyrimai rekomenduojami prieš pradedant statybų projektą?” »