Papildai: geriau žoleliniai ar cheminiai?

Papildų yra tiek daug, kad rinktis juos galima pagal kokius tik nori kriterijus: paskirtį, gamintoją, kiekį, skonį, papildo formą, spalvą… Būtų galima vardinti ir vardinti. Bet vienas pjūvis apie kurį diskusijų nėra tiek daug tampa vis svarbesnis papildų vartotojams. Tai yra pjūvis tarp cheminių ir žolelinių papildų. Tai yra svarbu labiau ekologiško mąstymo žmonėms, bet naujausi tyrimai rodo, kad kyla klausimų ir dėl veiksmingumo. Jei anksčiau būdavo manoma, kad cheminio pagrindo papildai yra veiksmingesni, o žolelių pagrindo – mažiau veiksmingi, bet labiau "ekologiški", tai naujausi tyrimai rodo ką kita. Pasirodo, kad kai kurios žolelės ir jų pagrindo papildai gali būti net labiau veiksmingi nei kai kurie vaistai.

Maisto papildaiBet nereikėtų aklai tikėti nei vienais, nei kitais papildais. Reikėtų remtis naujausių mokslinių tyrimų rezultatais bei meta-analizėmis, kurios parodo bendrą konkrečios tyrimų srities situaciją. Pažiūrėjus į papildus per šią prizmę, pamatysite, kad žoleliniai ir cheminiai papildai ir jų veiksmingumas skiriasi pagal pasirinktą paskirtį ar tikslą.

Jei jums reikia vitaminų, tai žolelės jums negalės padėti, nes vitaminai patys iš savęs yra cheminiai dariniai. Taip, juos galima gauti su maistu, bet kalbant apie papildus, tai vienintelis pasirinkimas yra cheminiu būdu pagaminti vitaminai ir jų kompleksai.

Bet jei papildų jums reikia konkrečiam tikslui, tuomet viskas jau priklauso nuo to tikslo. Yra vietų, kur sunkiai išsiversti su vienos ar kitos rūšies papildais ir jūsų pasirinkimas bus apribotas. Yra vietų, kur abiejų rūšių papildų efektyvumas yra panašus. O ką rinktis, jau priklausys nuo kitų kriterijų, o ne efektyvumo: kainos, prioritetų ar dar kažko. Jei nenorite skirti per daug laiko tokioms analizėms, tai žinokite, kad kai kurios parduotuvės teikia konsultacijos pirkėjams apie savo parduodamų papildų veiksmingumą. Problema tik ta, kad dažniausiai parduotuvės specializuojasi ties vienos rūšies papildais, todėl rekomendacijos ir patarimai nėra skirti palyginti tarp šių rūšių (NutriWell yra viena išimčių).

Padarius pasirinkimą vartoti žolelių papildus, jūs turėtumėte nuspręsti ir dėl jų formos. Galite pasirinkti vartoti grynas žoleles, šaknies ar lapų miltelius ar tiesiog nestandartizuotą papildo formą. Bet atsiminkite, kad jei norėsite vadovautis mokslu, tai dažniausiai reikės pasirinkti standartizuotą papildą su konkretaus kiekio veikliosiomis medžiagomos ar ekstraktais. Norėdami, kad tyrimus būtų galima palyginti (o tuo pat metu ir pačių žolelių veiksmingumą), tyrėjai naudoja konkrečias ir konkretaus kiekio veikliasias medžiagas. Bet jei jau žinote, kad žolelė ar jos pagrindo papildas yra veiksmingi, tuomet jie bus veiksmingi nepriklausomai nuo standartizacijos. Gali kisti tik veiksmingumo laipsnis.

Nereikia turėti didelių iliuzijų į vieną ar kitą pusę. "Dirbtinai" išgauti ir sukurti papildai, kaip ir žolelių sudėties papildai turi savo vietą ir gali būti veiksmingi savose srityse. Tiesiog nereikia perdėti ir nueiti prie kraštutinumų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *