Ar elektromobiliai pranašesni už automobilius?

Spaudoje ir kituose viešuose kanaluose dažna tema elektromobiliai. Visuomenėje jaučiamas susidomėjimas jais, dėl mūsų šalyje ir visame pasaulyje propaguojamų tvarumo idėjų. Taigi, kalbant apie elektromobilių pranašumą, akivaizdu, kad jų eksploatacijos metu į orą neišmetamos nuodingos medžiagos. Tačiau, ar aktualus tik šis faktas?

Elektrinių motorų naudingumo koeficientas didesnis

Mokslininkų nuomone, elektrinių motorų naudingumo koeficientas yra 90 %, o vidaus degimo variklių – tesiekia 50 %. Tuo elektromobiliai pranašesni, jų varikliai veikia kaip generatoriai ir stabdymo, lėtėjimo metu energijos perteklių sugrąžina į bateriją. Elektromobilių efektyvumą lemiantys veiksniai panašūs kaip įprastų automobilių, tai:

  • Aerodinamika

  • Svoris

  • Padangų pasipriešinimas

Elektromobiliai daugiau energijos praranda žiemos metu, šildant saloną. Įprastos transporto priemonės šildymui naudoja energijos perteklių, tačiau varomos elektra šios privilegijos neturi, todėl sprendžiant apie jų efektyvumą, reikėtų atkreipti dėmesį į šildymo įrangą.

Ateities elektromobiliai

Šiandieną elektromobilius gamina apie 24 kompanijos pasaulyje, tačiau jų gaminiai vis dar nėra tokie populiarūs kaip vidaus degimo variklius turinčios transporto priemonės. Viena iš priežasčių – didesnė kaina. Taigi, ateities elektromobiliai turėtų kainuoti tiek pat, kiek kiti panašios klasės automobiliai. Ekspertai prognozuoja, kad taip ir bus. Tada elektra varomos transporto priemonės įgis didesnį pranašumą dėl kelių priežasčių.

1. Vienodos kainos.

2. Ilgesnės eksploatacijos.

Kiekvieno elektromobilio kokybė skiriasi, todėl ir eksploatacijos laikas ne vienodas. Vis tik, „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas sako, kad ateityje elektra varomi automobiliai galės nuvažiuoti 800 000 kilometrų. Tai dvigubai daugiau nei automobiliai nuvažiuoja dabar. Dėl šios priežasties vairuotojai galės sutaupyti rečiau keisdami transporto priemonę.

3. Mažesnių išlaidų remontui.

Elektromobiliai turi mažiau keičiamų detalių, todėl jiems rečiau reikalingas remontas, o vairuotojas tik dar daugiau sutaupo.

4. Nedidelių kuro sąnaudų

Elektros kainos mažesnės nei benzino ar dyzelio. Tikėtina, kad Europos Sąjungoje taršus kuras dar labiau brangs, taip gyventojai bus skatinami rinktis elektra varomas transporto priemones. Namuose pakrovus elektromobilį 100 km galima nuvažiuoti žymiai pigiau nei įprastai.

5. Mažesnės taršos.

1 mintis apie “Ar elektromobiliai pranašesni už automobilius?”

  1. Čia jau labai diskutuotinas klausimas, nes kuo toliau, tuo daugiau visokių elektromobilių minusų išlenda, kurių dyzeliniai ar benzininiai neturi, tai dabartinius metu ta kaina naujų bet dyzelinių automobilių tikrai atsveria elekromobilių kai kuriais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *