Statybų projekto valdymas ir jo svarba

Turėti statybų viziją ir kai kuriuos pradinius planus yra viena. Tačiau, kai ateina metas juos įgyvendinti, tenka susidurti su įvairiais sunkumais. Statybos – sudėtingas procesas, kuris turi būti patikėtas profesionalams ir čia tikrai nepakaks tiesiog pasikonsultuoti su statybininkais.

Pradedant naujo pastato statybas, reikia aprėpti daugybę teisinių dalykų, nepasiklysti įstatymų jūroje ir net žinoti, kur ir kada geriausia pirkti įvairias statybines medžiagas. Tam, kad šis procesas nebūtų varginantis, labai puikiai pasitarnauja paslauga statybų projekto valdymas.

Statybų projekto valdymas – tai sudėtinga įvairių darbų disciplina, reikalaujanti išspręsti daug, su statybomis susijusių, problemų. Tai yra ir išlaidų kontrolė, įvairus statybų planavimas, nuoseklumas, rizikos vertinimai, pirkimai bei darbų priežiūra. Projektų vadovai bendrauja su visais statybos projekte dalyvaujančiais komandos nariais, pradedant architektais, rangovais, statybininkais, o baigiant – pastato savininku.

Statybų projekto valdymas puikiai pasitarnauja visų statybų metu ir visiškai nesvarbu, ar tai tik įprastas nuosavas namas, ar didžiulė gamykla ar net elektrinė. Kiekvienos statybos reikalauja atitinkamo dėmesio ir tam, kad savininkams visi tie teisiniai bei statybiniai procesai būtų lengviau suprantami, tikrai verta rinktis tokią paslaugą. Ji užtikrina, kad kiekvienas statybos procesas būtų tinkamai vykdomas ir maksimaliai efektyvus. Tai išties padeda sutaupyti daug laiko, o ir galima gauti daugybę vertingų patarimų ateičiai.

Kas yra atsakingas už statybų projekto valdymą?

Įmonės, kurios teikia šią paslaugą, turi ne vieną skirtingos kompetencijos darbuotoją įvairioms statybų sritims kontroliuoti. Už projekto valdymą yra atsakingas ne vienas asmuo, o visa komanda. Tai yra: finansų planuotojai bei konsultantai, vadovai, rangovai, inžinieriai, vietoje dirbantys darbuotojai, kurie turi patirties statybiniuose darbuose ir geba prižiūrėti bendrą darbų eigą ir tvarką. Pats svarbiausias darbuotojas komandoje be abejonės yra projekto vadovas. Tam tikrais atvejais jo pareigas gali atlikti ir rangovas ar net pats objekto savininkas, jeigu turi tam tinkamą išsilavinimą bei patirtį.

5 esminiai statybos projekto etapai:

  • planavimas ir plėtra. Šis etapas apima biudžeto planavimą ir objekto plėtros galimybes. Savaime suprantama, kad pradėjus projektą, jį atšaukti bus labai nuostolinga, todėl prieš pradedant bet kokius darbus, reikia įvertinti rinkos rizikas, atidžiai peržiūrėti biudžetą ir apgalvoti „planą B“, jeigu įvyktų kokie nesklandumai. Taigi, pirmiausia įvertinama pačio projekto svarba ir realios jo vystymo galimybės;

  • dizainas. Parengiami išsamūs brėžiniai, vykdomos konsultacijos su architektais, aptariamas būsimas objekto dizainas. Tai kūrybinė proceso dalis;

  • išankstinis planas. Tai statybos procesų planas, kurio metu kiekvienam darbuotojui suteikiami nurodymai, ką, kaip ir po ko atlikti. Taip pat aptariama ir darbų kaina bei atlikimo terminai;

  • pirkimas. Šis etapas apima statyboms reikalingų medžiagų ir kitų išteklių pirkimą, transportavimą bei pristatymą. Kainos rinkoje keičiasi nuolat, todėl svarbu, kad pavyktų kuo mažiau nukrypti nuo pradinio finansinio plano ir „palikti“ šiek tiek vietos nenumatytiems pirkiniams;

  • statyba. Tai paskutinis etapas, po kurio jau bus galima mėgautis pabaigtu projektu ir naujai išdygusiu nauju statiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *