Kada reikalinga apsauga nuo saulės?

Kai kuriems vis dar sunku suprasti kodėl tokia reikalinga yra apsauga nuo saulės. Kiekvieną šiltąjį sezoną dermatologai primena įsigyti kremų su SPF ir naudoti juos kaskart, kai leidžiamas laikas saulėje. Žinoma, aktyviausiomis saulės valandomis siūloma slėptis pavėsyje arba būti namuose tam, kad būtų išvengta didžiausios žalos ir galimų nudegimų. Kartais žmonės maišo saulės žalą su nudegimais. Svarbu suprasti, kad nudegimas yra saulės padaryta žala, tačiau ji žala daro net ir tuomet, kai nudegimas neatsiranda. Iki šiol daugumai žmonių atrodo, kad saikingas deginimas yra kaip tik geras ir naudingas dalykas, o saulė žalinga tik nudegus, tačiau tai nėra tiesa. Saulė žalinga visuomet, todėl apsauga nuo saulės ir yra tokia reikalinga.

Apsauga nuo saulėsDar vienas mitas yra tai, kad apsauginių kremų reikia tik tuomet, kai nutariama pasideginti. Deja, net ir nebūnant paplūdimyje su maudomuoju kostiumėliu, saulė gali veikti odą. Važinėjant dviračiu, bėgiojant, einant į parduotuvę ar tiesiog žaidžiant su vaikais kieme, saulė niekur nedingsta. Tai reiškia, kad ir kur būsite, jei oda yra atvira tiesioginiams saulės spinduliams, jai daroma žala. Taigi, visuomet verta įvertinti kiek laiko bus praleidžiama saulėje, kokios kūno dalys atidengtos ir būtinai jas pasitepti apsauga. Dažniausiai rekomenduojama SPF 50, tačiau jei lauke nebūnama itin ilgai, gali u-tekti ir SPF30 apsaugos. Be abejonės, ilgiau būnant atokaitoje, rekomenduojama pakartotinai pasitepti priemone nuo saulės, nes besimaudant ar prakaituojant, natūralu, jog kažkiek produkto prarandama.

Pastaruoju metu galima pastebėti ir daugiau dermatologų rekomendacijų, kuriose nurodoma, kad apsauga nuo saulės turėtų būti naudojama ir žiemos metu ar kitais sezonais, kai saulės net nesimato. Taip yra todėl, kad jos spinduliai odą veikia visada, tik ne taip aktyviai. Tai reiškia, kad tos kūno vietos, kurios būna atidengiamos ir šaltuoju sezonu irgi turi būti patepamos su SPF priemone. Dažniausiai tai yra veidas ir rankos. Žinoma, tai gali apsunkinti kasdienybę, daugeliui tai atrodo neįprasta, tačiau reikia prisiminti, kad tai užtikrins kur kas lėtesnį odos senėjimą ir padidins tikimybę ateityje nesusirgti odos vėžiu, kurio atsiradimui daug įtakos turi saulės daroma žala.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *