Kaip genėti medį?

Medžio genėjimas nėra toks baisus ar sudėtingas, kaip jums atrodo. Genėjimas iš tikrųjų yra esminė medžio augimo dalis ir gali padėti jam klestėti. Taigi, jei savo kieme turite medį, kurį norite dar labiau auginti, bet kuriam reikėtų šiek tiek priežiūros, šis straipsnis padės jums pradėti tinkamai ir saugiai jį genėti. Rūpintis medžiais – tai padėti jiems augti ir klestėti. Dažnai tai daroma juos genint. Tiesą sakant, medžio genėjimo būdas yra toks pat svarbus, kaip ir tai, kiek jam reikia genėti. Neteisingas genėjimas arba perteklinis genėjimas gali turėti rimtų pasekmių jūsų medžiui ir jo sveikatai; tačiau teisingai atliktas genėjimas yra naudingas visų rūšių medžiams. pjovejai.lt ir rinkos tendencijos.

Raskite tinkamus pjovimo įrankius

PjovejaiPrieš pradėdami genėti, svarbu rasti tinkamus įrankius šiam darbui. Aštrios, švarios genėjimo žirklės labai pravers genint medį. Rinkdamiesi tinkamas žirkles atkreipkite dėmesį į pjovimo ašmenų dydį. Ašmenys turėtų būti pakankamai dideli, kad perpjautų šaką, bet pakankamai maži, kad neišsitrauktų iš rankų, kai šaka atšoka atgal. Mažesnėms šakoms genėti galima naudoti kitus genėjimo įrankius, pavyzdžiui, genėjimo peilius. Stambesnėms šakoms genėti puikiai tinka ir žirklės. Nesvarbu, kokį įrankį pasirinksite, įsitikinkite, kad jis yra švarus ir aštrus, kad genėti būtų lengviau ir saugiau. Nusidėvėjusios genėjimo žirklės gali būti pavojingos, kai jomis genėjamas medis; jomis galima įsipjauti ir įplėšti žievę bei palikti atvirų žaizdų, kurios vėliau gali užsikrėsti.

Kodėl turėtumėte genėti medį?

Kad visi medžiai augtų stiprūs ir sveiki, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Klaidingai manoma, kad medžių nereikia prižiūrėti kaip krūmų ar kitų kiemo augalų. Jei medis yra išbalansuotas, jis gali daryti neigiamą poveikį aplinkinių sveikatai ir net kelti pavojų saugumui. Medžio genėjimas yra paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas užtikrinti jo pusiausvyrą. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių galite norėti genėti medį.

Kaip genėti medį: pagrindai?

Prieš pradėdami genėti, svarbu žinoti, su kokio tipo medžiu turite reikalą. Skirtingų rūšių medžiai turi skirtingus augimo modelius ir geriausiai reaguoja į skirtingus genėjimo metodus. Nuspręskite, ko norite pasiekti genėdami medį. Ar jis auga netinkama kryptimi? Ar norite, kad jis būtų tam tikro aukščio? Supratimas, kodėl genite medį, gali padėti orientuotis proceso metu. Prieš pradėdami genėti, įsitikinkite, kad dėvite tinkamas saugos priemones. Būtina turėti laisvus drabužius, tvirtą avalynę, apsauginius akinius ir pirštines. Taip pat svarbu dezinfekuoti genėjimo įrankius prieš kiekvieną pjūvį ir po jo, kad išvengtumėte ligų plitimo nuo vieno medžio kitam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *