Gyvulių registravimas: nauda ir aplinkybės

Norite ūkininkauti ir laikyti gyvulių? Jums reiktų žinoti keletą svarbių dalykų. Vienas jų – visiems gyvuliams yra reikalingas specialus ūkinių gyvulių registravimas. Apie tai plačiau papasakojo RVAC.lt atstovai.

Gyvulių registravimo vieta

Visi ūkiniai gyvuliai turi gyventi tinkamose sąlygose. Balkone ar palapinėje už sodybos negalima auginti ožkos ar avies – ji turi turėti tvartą, atitinkantį bent minimalius higienos ir saugumo reikalavimus. Dėl to ūkininkas, registruojantis gyvulius turėtų sutvarkyti ir gyvulių registravimo vietos dokumentus.

Dar viena svarbi priežastis, kodėl reikia registruoti gyvulių gyvenamąsias vietas yra užkrečiamųjų ligų prevencija. Jei ūkyje kiltų kokia užkrečiama liga, pirmiausiai jos būtų ieškoma gyvenamojoje vietoje. Tada būtų daug paprasčiau nuspręsti, kaip užkirsti kelią ligos plitimui ir ką daryti su gyvenamąja vieta, kaip ją dezinfekuoti.

Gyvenamoji vieta yra reikalinga ir pervežamiems gyvūnams. Jei jūsų gyvulių prieauglis yra išvežamas į kitus ūkius ar ūkius kitose šalyse, tokiems gyvūnams reikalingi kelionės dokumentai, kurie išrašomi tiksliai pagal gyvenamąją vietą.

Gyvulių kelionės dokumentai

Kad gyvulius specialiu transportu būtų galima vežti į skerdyklą ar į kitą ūkį, reikalingi specialiai paruošti kelionės dokumentai. Jei pakeliui tokį transportą sustabdo kelių policija arba muitinės pareigūnai ir paprašo įrodyti krovinio kilmę, tokie dokumentai yra reikalingi. Policijos pareigūnai gali patikrinti, ar iš tiesų vežami tie gyvūnai, kurie nurodyti kelionės dokumentuose.

Gyvulių kelionės dokumentuose nurodomi gyvulių ženklinimo duomenys, kuriuos galima sutikrinti internetinėse duomenų bazėse.

Gyvulių ženklinimas

Skaityti straipsnį “Gyvulių registravimas: nauda ir aplinkybės” »