Įsagai galvijams – kad nepavogtų ir būtų galima parduoti

Kaip žinoti, kad veršelis, kurį norite įsigyti savo fermai yra nevogtas? Ar jo šeimininkas yra būtent tas ,kas sakosi esąs? Tai galima nesunkiai padaryti, jei gyvūnas yra paženklintas ir ausyje turi įsagą.

Įsagai galvijams – tai dažniausiai geltoni „auskarai“, segami į abi ausis. Jie pagaminti iš itin tvirto plastiko, todėl nelūžta ir nepasimeta, kai gyvulys trinasi į sieną ar tvorą. Įsagai galvijams turi savo numeraciją ir sutartinius ženklus. Pakanka juos suvesti į specialią duomenų bazę ir gausite duomenis apie gyvulį, iš kokios jis bandos, kokio ūkio, kas ūkio šeimininkas, kokia jo būklė, veislė, sveikata.

Kiek kainuoja galvijų įsagai?

Įsagų galvijams kainos yra gana įvairios. Jos priklauso nuo plastiko kokybės, taip pat gyvulio rūšies, nes vieni įsagai yra mažesni, kiti – didesni.

Populiariausi įsagai skirti karvėms, jaučiams ir veršeliams. Poros kaina – 0,97 euro (su PVM). Perkant didesnius kiekius galima gauti ir už mažiau. Avių ir ožkų įsagai kainuoja mažiau – po 0,64 euro už porą, nes yra mažesni. Kiaulių įsagai dar pigesni – po 0,14 euro už porą. Arkliai įsagų neturi, jiems po oda patalpinamos specialios mikroschemos, kaip naminiams gyvūnams. Mikroschema paprastai kainuoja 3,5 euro, bet apie tai – kitame straipsnyje.

Kas yra atgaminti įsagai galvijams

Skaityti straipsnį “Įsagai galvijams – kad nepavogtų ir būtų galima parduoti” »