Ką rinktis: buhalterį ar buhalterinių paslaugų įmonę?

Kad ir kokią veiklą vykdote – svarbu tinkamai vesti buhalterinę apskaitą. Galimi keli pasirinkimai: patiems vesti apskaitą, samdyti buhalterį arba rinktis buhalterinių paslaugų įmonę https://asfinansa.lt/. Kuris pasirinkimas geriausias?

Finansinės paslaugosKartais sunku nuspręsti, kam patikėti buhalterinės apskaitos tvarkymą. Neretai galvojama, kad buhalterinius darbus atlikti visai nesunku ir patys savininkai nusprendžia pataupyti, ir patys pradeda vesti buhalterinę apskaitą. Jei turite patirties, tai tikrai galite imtis šių darbų. Tiesa, reikia būti pasiruošusiems tam, kad darbų bus daug, todėl neturėsite pakankamai laiko atlikti savo, kaip savininko, darbus. Tuomet galima pasirinkimas – samdyti buhalterį. Svarbus patarimas nusprendusiems samdyti tokį darbuotoją – paskaičiuokite, kiek kainuos visa darbo vieta. Tai reiškia, kad įvertinti turite, kiek išlaidų sudarys ne tik buhalterio atlyginimas, bet ir visos kitos išlaidos susijusios su jo mokymais, kvalifikacijos kėlimu, seminarais, biuro baldais, kompiuteriu, buhalterine programa ir kt. Kai turėsite preliminarius skaičius, kreipkitės į buhalterinių paslaugų įmonę. Tai dar vienas galimas variantas, kas tvarkys jūsų įmonės buhalterinę apskaitą. Pateikę reikiamą informaciją, gausite pasiūlymą ir galėsite palyginti. Dažnu atveju kreiptis į buhalterinių paslaugų įmonę labiau apsimoka, nei samdyti ir išlaikyti buhalterio darbo vietą savo įmonėje. Tiesa, šis pasirinkimas netiks didelėse įmonėse, tačiau turint iki penkiasdešimties darbuotojų ar vykdant veiklą ne ištisus metus – toks pasirinkimas bus labai naudingas.

Jeigu jums naudingiau, kad buhalterinę apskaitą vestų ne samdomas buhalteris, o buhalterinių paslaugų įmonė, tai reikia žinoti, kaip tinkamai išsirinkti, kad vėliau netektų gailėtis. Kaip ir renkantis samdomą buhalterį, taip ir renkantis tokias paslaugas teikiančią įmonę, kartais galima susidurti su mažai patirties ar neatsakingai dirbančiais žmonėmis. Dėl tokių priežasčių, reikia rinktis atidžiai. Peržiūrėkite pasiūlymus ir pasirinkite tokią įmonę, kuri atrodo patikima bei teikia visas paslaugas, kurių jums reikia. Tai svarbu dėl paprastos priežasties, nes kai kurios buhalterinių paslaugų įmonės teikia tik tam tikras paslaugas, tačiau ne pilną buhalteriją. Tuo tarpu, galima rasti ir tokias įmones, kurios teikia visas buhalterines paslaugas bei papildomai audito paslaugas. Pagalvokite, kokių paslaugų jums reikia ir pagal tai rinkitės tinkamiausią įmonę.

Tinkamai vedama buhalterija – sėkmės garantija. Kai tinkamai atliekami visi darbai, tai ir įmonės veikla vyksta sklandžiai, o ir laiku galima numatyti įmonės nuosmukius ar tinkamai panaudoti pelną. Tik didelės patirties turintys buhalteriai geba tinkamai atlikti visus darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *