Kas yra ir kam reikalingas namo pridavimas?

Namo statybaNamo pridavimas yra pats paskutinis etapas, kurį reikia atlikti tokiu atveju, kai statybos jau yra pilnai baigtos. Tai yra darbas, kurį atlieka patyrę savo sferos specialistai. Tiesa, namo pridavimas gali būti atliekamas greičiau arba ne taip greitai, kur kas efektyviau arba su mažomis klaidomis, tad akivaizdu kad gero specialisto pasirinkimas šiam darbui yra paprasčiausiai… būtinas.

Kada namas gali būti priduodamas?

Namo pridavimas galimas tik tokiu atveju, kai jis yra pilnai užbaigtas. Tai reiškia, kad būstas jau turi būti praėjęs higienos normas, sveikatos aktus, saugumo reikalavimus ir kitas smulkmenas, kurios įrodo, kad pagal LR aktus žmonės tokiose namuose gali gyventi.

Natūralu, kad būsto pridavimas reikalauja smulkmenų įvertinimo, detalų analizavimo, tad begeros komandos, kurį viską atlikti už Jus – paprasčiausiai reikės labai daug laiko. Būtinai reikia kreiptis į specialistus, kurie gali užtikrinti, kad namo dokumentai bus tinkamai sutvarkomi iki galo, tad galėsite gyventi ramiai nesukdami galvos dėl galimų nesklandumų, kurie kyla.

Namo pridavimas – statybų užbaigimas

Namo pridavimas gali būti vadinamas statybų užbaigimo procedūra. Tai yra labai svarbus etapas. Netinkamai jį atlikus – tokio būsto eksploatacija nėra galima. Ir jokio skirtumo, ar namas yra statomas individualaus asmens, kuris jame gyvens, ar įmonės, kuri planuoja namus parduoti. Tvarka ta pati, kadangi keliami tie patys reikalavimai.

Laisvai disponuoti namu galima tik tokiu atveju, kai jis jau yra įrašytas į Registrų centrą.

Kam reikia pateikti dokumentus?

Išties, daugeliui statinių kadastriniai matavimai jau atrodo rimtas darbas, kuris reikalauja dokumentacijos. Tačiau pradėjus atlikinėti namo pridavimo darbus, matyti, kad viskas yra kur kas sudėtingiau.

Kokios institucijos tame dalyvauja?

• Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija; (visada)

• Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcija;

• Valstybinė energetikos inspekcija;

• Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentu;

• Visuomenės sveikatos centru;

• Neįgaliųjų organizacija;

• Miesto / rajono savivaldybės administracijos įgaliotas atstovas;

• Valstybinė darbo inspekcija

Natūralu, kad reikės ne tik daug dokumentų, tačiau taip pat ir labai daug kantrybės, tad su gera komanda, kuri viską geba atlikti už Jus – darbų atlikimas yra tiesiog kur kas paprastesnis, greitesnis ir tuo pačiu sėkmingesnis. Juk to ir reikia naujo gyvenimo pradžiai, tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *