Mikroautobusų nuoma: taisyklės bei sankcijos

Yra daug paslaugų, kurios susijusios su nuoma: gali būti nuomojamas būstas, prietaisas ar transporto priemonė. Įdomu tai, jog nepriklausomai nuo to, kas yra nuomojama, kiekvienu atveju reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Labai dažnai, jei yra nesilaikoma šių taisyklių, gali būti sankcijos. Žinoma, tiek taisyklės, tiek sankcijos būna skirtingos, viskas priklauso nuo to, kas yra nuomojama. Na, o kokių taisyklių reikia laikytis tuo atveju ir kokios sankcijos gali būti taikomos tuomet, kai paslauga yra mikroautobusų nuoma?

mikroautobusasVisų pirma, trumpai apie taisykles, kurių teks laikytis tuo atveju, jei nuspręsite išsinuomoti mikroautobusą. Reikia pastebėti, jog žmonėms, norintys kuriuos mikroautobusų nuoma, kas kartą gali tekti laikytis vis kitų taisyklių, kadangi jas nustato šias transporto priemones nuomojančios įmonės. Vis dėlto, galima pakalbėti ir apie bendro pobūdžio taisykles, kurių laikytis reikės tuo atveju, jei nuspręsite kreiptis į įmones, nuomojančias mikroautobusus.

Vienos pagrindinių taisyklių yra susijusios su vietomis, iš kurių paimamas bei grąžinamas mikroautobusas. Dažniausiai mikroautobusus reikia pasiimti iš nuomos punkto, grąžinti – taip pat į jį. Vis dėlto, nemaža dalis įmonių, norėdamos, kad klientams naudotis ši paslauga būtų dar patogiau, siūlo puikią galimybę – mikroautobusą pristato į sutartą vietą. Tokiu būdu klientas taupo laiką bei pinigus.

Dar viena, ne ką mažiau svarbi taisyklė yra susijusi su kuru. Reikia pastebėti, jog įmonės, kurių veiklos sritis yra mikroautobusų nuoma, šias transporto priemones išnuomoja pilnais bakais kuro. Transporto priemonė į nuomos punktą turi būti grąžinama taip pat pilnu baku kuro.

Na, o dabar pats metas pakalbėti apie sankcijas. Atvejai, kuomet žmogui, pasinaudojusiam mikroautobusų nuoma, gali būti taikomos sankcijos, yra: transporto priemonės sugadinimas, autoįvykis. Jei nutinka vienas iš šių atvejų, tuomet nustatoma, ar nuomininkas iš tiesų yra kaltas. Jei kaltė nustatoma, taikomos sankcijos, o kaltininkui tenka atlyginti padarytą žalą.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, jog kai kurie žmonės galvoja, kad sankcijos gali būti taikomos ir tuomet, jei automobilis bus grąžinamas nepilnu baku kuro arba bus vėluojama grąžinti. Vis dėlto, visus taip manančius žmones galima nuraminti – sankcijos taikomos nėra, tereikia sumokėti papildomą priemoką už sugaištą laiką ar trūkstamą degalų kiekį.

Visos taisyklės bei galimos sankcijos yra išvardintos sutartyje, kurią pasirašo nuomininkas bei nuomotojas. Sutartis įsigalioja tuo pat metu, kai joje atsiranda abiejų šalių parašai bei nustoja galioti, kai į punktą yra grąžinama transporto priemonė, įvertinama, ar nėra padaryta žala.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *