Plastikiniai langai. Kaip išsirinkti tinkamus?

Langai – svarbus namo komponentas, turintis įtakos jūsų namo šilumai, garso izoliacijai, saugumui bei estetiniam vaizdui. Paprastai, plastikiniai langai yra ilgalaikė investicija, todėl šį pirkinį reiktų rinktis itin atidžiai. Plastikinių langų rinkoje galite rasti nemažą pasiūlą. Svarbiausi aspektai, norint turėti kokybiškus langus, yra šie: plastikinio lango profilis, stiklo paketas, apkaustai bei montavimas.

Plastikiniai lagaiSkirtingi langų gamintojai gali pasiūlyti profilius su 4, 5, 6 ar net 8 kameromis. Žinoma, 8 kamerų langas, bus šilčiausias, tačiau svarbu įvertinti, ar tikrai apsimoka pirkti tokį šiltą langą. Paprastai, daugiabučių sienos yra plonesnės ir turi didesnį šilumos pralaidumą, todėl neverta permokėti už šiltus langus – šiluma vis tiek išeis per sienas. Daugiabučių gyventojams rekomenduojama pirkti plastikinius langus su 5 kamerų profiliu, kurių šilumos pralaidumo koeficientas yra maždaug 1,3W/m2. Nuosaviems namams, kurie turi storas sienas, galima rinktis 6 ar net 8 kamerų langus, kurių šilumos pralaidumo koeficientas gali būti net dvigubai mažesnis ir siekti 0,79W/m2. Neišsigąskite, jei 8 kamerų lango stiklas žiemą apšerkšnys iš lauko pusės – tai tik įrodo, kad langas yra išties šiltas ir neišleidžia šilumos iš jūsų namų į lauką.

Plastikinių langų stiklo paketas

Išsirinkus tinkamą plastikinių langų profilį, svarbu nepamiršti ir atitinkamų stiklo paketų – juk jie užima apie 80 procentų lango ploto. Stiklo paketai gali būti įvairių storių – 24mm, 36mm, 48mm ir t.t., o patį stiklo paketą gali sudaryti du arba trys stiklai. Stiklo paketai taip pat turi skirtingus šilumos pralaidumo koeficientus. Trijų stiklų paketai yre bene dvigubai šiltesni už dviejų stiklų paketus. Kuo storesni stiklai bei pats stiklo paketas, tuo geresnę šilumos izoliaciją turės langas. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į rėmelį stiklo pakete, kuris gali būti plastikinis arba aliuminis. Aliuminis rėmelis yra pralaidesnis šalčiui bei gali turėti įtakos lango rasojimui, todėl patartina rinktis plastikinį stiklo paketo rėmelį, kuris, beje, yra tik nežymiai brangesnis.

Gyvenant triukšmingoje vietoje (šalia kelio, oro uosto, traukinių bėgių ar pan.), rekomenduojama rinktis plastikinius langus su garsą izoliuojančiais stiklo paketais. Pagrindiniai faktoriai, lemiantys stiklo paketo garso izoliaciją yra šie: stiklų storis (kuo storesni stiklai bei asimetriški stiklų storiai – tuo geresnė garso izoliacija), stiklo pakete esantys tarpai tarp stiklų (kuo jie didesni – tuo geresnė garso izoliacija), laminuotas stiklas su specialia garso izoliacine plėvele, specialių dujų stiklo pakete naudojimas.

Jei šiltuoju metų laiku patalpos prikaista, reiktų rinktis plastikinius langus su tonuotais, veidrodiniais arba saulę kontroliuojančiais stiklais. Svarbu įvertinti tai, kad tonuoti bei veidrodiniai stiklai beveik nepraleidžia saulės šviesos, todėl patalpose bus tamsiau. Populiariausias variantas Europoje yra langai su saulės kontrolės funkcija. Šių stiklų atspalvis beveik nesiskiria nuo skaidrių stiklų, tačiau jie neleidžia prikaisti patalpoms, bet įleidžia pakankamai šviesos. Plastikiniai langai su saulės kontrolės funkcija gali sumažinti kaštus patalpų vėsinimo sistemoms.

Plastikinių langų apkaustai lemia lango patvarumą, saugumą bei varstymo patogumą. Rekomenduojamos apkaustų funkcijos, norint, kad plastikiniai langai tarnautų ilgiau: varčios pakėlimo mechanizmas (ypač, kai varčia yra didelė), apsauga nuo neteisingo rankenos pasukimo. Gyvenant pirmame aukšte patartina rinktis apkaustus su prieįsilaužimine apsauga.

Plastikinių langų montavimas

Montavimas – dar vienas svarbus etapas, siekiant, kad plastikiniai langai tarnautų ilgai ir užtikrintų gerą šilumos izoliaciją. Montavimo metu siekiama užtikrinti pastato jungčių izoliaciją. Tačiau neapsigaukite – šimtaprocentinė izoliacija nėra geriausias sprendimas montuojant plastikinius langus. Vidus turi būti sandaresnis už lauko pusę tam, kad namuose nesikauptų drėgmė. Taigi, montavimo darbus visuomet patikėkite profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *