Ar bet kuris gydytojas gali atlikti implantavimo procedūrą?

Gydymas implantais ir dantų protezavimas jau tapo įprastomis sveikatos priežiūros procedūromis, kurių teikiančių gydymo įstaigų ir specialistų tiesiog apstu. Prireikus tokių paslaugų, ilgai nedelsdami, paprastai kreipiamės į patogiausią pasiekti odontologijos kliniką arba renkamės pagal priimtiniausią kainą siūlantį gydytoją. Tačiau ar kada susimąstėte apie to gydytojo galimybes, kompetenciją ir teisę teikti tokio gydymo paslaugas? Veikiausiai ne.

Jo tikisi pacientas?

Ar bet kuris gydytojas gali atlikti implantavimo procedūrą?Apsilankę gydytojo-odontologo kabinete tikimės profesionalumo ir taktiško bendravimo. Pasidomime mums reikalingos procedūros kainomis ir drąsiai patikime sveikatos priežiūrą pasirinktam specialistui. Jei tai profilaktinė dantų priežiūros procedūra arba toks gydymas, kuriam reikalingos bazinės žinios (burnos higiena, ėduonies šalinimas, plombavimas), tuomet viskas gana paprasta. Tačiau jei tai dantų protezavimas – situacija kiek kitokia. Iš tiesų, klaidinga manyti, kad bet kuris gydytojas-odontologas gali atlikti implantavimo ar dantų protezavimo procedūrą. Tai nėra tas pats, kas įprastas gydymas, todėl reikalauja specifinių žinių ir išmanymo, tam gydytojai rengiami atskirai, turi būti baigę atskirus mokymus, įgiję išsilavinimą, o galimybes atlikti tokias procedūras turi liudyti sertifikatai ir licencijos.

Ar gali būti kitaip?

Deja, nors esame linkę pasitikėti gydytojais ir dantų gydymą patikėti be didesnio streso ir nerimo, pasitaiko įvairių situacija, kartais tenka susidurti ir su nesąžiningais dantų priežiūros specialistais. Nors tai pasitaiko labai retai, visgi reikėtų apdairiai rinktis klinikas ir gydytojus atliksiančius dantų protezavimą. Tik kompetetingi, licencijuoti specialistai gali užtikrinti sklandžią procedūrą ir kokybišką rezultatą, visų saugos reikalavimų laikymąsi, tinkamų priemonių naudojimą.

Kaip dantų protezavimas susijęs su implantavimu?

Gali kilti klausimų, kodėl planuojant dantų protezavimo procedūrą, svarbu atkreipti dėmesį į gydytoją kompetenciją atlikti implantavimą. Iš tiesų, pacientai neretai praranda budrumą ir nesusimąsto apie tai, kad implantavimas, daugeliu atveju, yra pirmasis protezavimo etapas. Kitaip tariant, kol neatliktas implantavimas, protezuoti tiesiog nėra ko, tiksliau – ant ko, nes danties protezas tvirtinamas ant į kaulinius audinius įsriegto implanto.

Ar skiriasi gydytojų, teikiančių paslaugas senjorams, kvalifikacija?

Atskirų licencijų protezuoti dantis vyresnio amžiaus ar jauniems pacientams, nėra. Tai gali priklausyti nebent nuo paties gydytojo ar klinikos specializacijos srities. Tačiau paprastai ten, kur teikiamos dantų protezavimo paslaugos, jos teikiamos visiems: be amžiaus ar kokių kitokių išimčių. Todėl jei gydytojas gali teikti implantavimo ir protezavimo paslaugas, jis jas gali teikti visiems pacientams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *