Psichinės sveikatos specialisto pasirinkimas

PsichologasPsichinė sveikata yra nė kiek ne mažiau svarbi už fizinę. O kartais dar net ir svarbesnė. Tačiau šių dalykų matuoti ir lyginti nereikėtų, nes svarbu palaikyti balansą ir tik tokiu atveju bus galima jaustis pilnavertiškai gerai. Kaip su fizine sveikata, taip ir su psichine: ne visada žaizdas gali užgydyti vien tik savo pastangomis, tad tam gali prireikti specialisto prisilietimo. Kas gydo fizinius negalavimus mes žinome: traumatologas ir chirurgas gydo traumas ir atlieka reikiamas operacijas, gastrologas gydo skrandžio bėdas, okulistas – akių, o ten kur reikia nukreipia šeimos gydytojas. O kas gydo psichinius ar psichologinius sutrikimus?

Šioje srityje specialistų daug mažiau. Juos galima išskirti į dvi kategorijas. Vienoje yra psichologai ir psichoterapeutai, o kitoje – psichiatrai. Psichologai ir psichoterapeutai gydo terapiniu būdu. Tai reiškia, kad jei turite nusiskundimų, susijusių su psichologija (nerimas, netektys, problemos šeimoje ar kiti išgyvenimai, charakterio problemos), tuomet šias problemas spręsti jums padės vienas iš minėtųjų specialistų pokalbio formoje.

Tai skiriasi nuo to, kaip gydo psichiatrai, kurie skiria gydymą vaistais ar paskiria hospitalizaciją. Ar jums reikia psichologo ar psichiatro pagalbos – nuspręs jus siunčiantis specialistas. Kartais yra paskiriamas abipusis gydymas, kuomet yra paskiriami vaistai ar hospitalizacija, tačiau kartu siūloma apsilankyti ir pas psichologą, individualioje arba grupinėje terapijoje.

Skaityti straipsnį “Psichinės sveikatos specialisto pasirinkimas” »