Kas yra IPTV televizija?

TelevizijaIPTV trumpinys reiškia – interneto protokolo televiziją (angl. internet protocol television). Šios televizijos veikimo principas yra perduoti kanalus per Jūsų interneto tiekėjo IP adresą. Norėdami suprasti, ką tai reiškia, pirmiausia turėtumėte žinoti, kaip veikia elementari kabelinė ar palydovinė televizija. Paprastai tariant, pasirinkus vieną iš tokių kanalų transliavimo būdų, transliuotojai siųs signalus, o žiūrovai juos gaus realiu laiku. Tai reiškia, kad galėsite žiūrėti tik tai, kas bus transliuojama šiuo metu. Jei neturite kokio nors kanalų įrašymo įrenginio, negalėsite žiūrėti kas jau buvo rodyta.

IPTV skiriasi tuo, kad užuot perdavus turinį šviesos impulsais per šviesolaidinį kabelį, ar radijo bangomis iš palydovo, IPTV siunčia laidas bei filmus įprastu interneto ryšiu (nesvarbu ar naudosite kabelinį ar palydovinį interneto ryšį). IPTV televizijos principu, gausite ne tik didelį kanalų paketą, bet ir galėsite šiuos kanalus atsisukti iki norimos vietos (pavyzdžiui Mezon planas suteikia galimybę atsisukti kanalus iki 2 savaičių).

Ar reikalingas priedėlis norint naudotis IPTV? Kadangi daugumoje televizorių nėra IPTV, gali reikėti priedėlio, kuris „paverstų“ jūsų interneto ryšį tokiu formatu, kurį galėtų skaityti jūsų televizorius. Dažniausiai užtenka susisiekti su išmaniosios televizijos tiekėju, kuris teikia IPTV televizijos paslaugas ir būsite informuoti, ką reikia daryti toliau.

Skaityti straipsnį “Kas yra IPTV televizija?” »