Kas yra IPTV televizija?

TelevizijaIPTV trumpinys reiškia – interneto protokolo televiziją (angl. internet protocol television). Šios televizijos veikimo principas yra perduoti kanalus per Jūsų interneto tiekėjo IP adresą. Norėdami suprasti, ką tai reiškia, pirmiausia turėtumėte žinoti, kaip veikia elementari kabelinė ar palydovinė televizija. Paprastai tariant, pasirinkus vieną iš tokių kanalų transliavimo būdų, transliuotojai siųs signalus, o žiūrovai juos gaus realiu laiku. Tai reiškia, kad galėsite žiūrėti tik tai, kas bus transliuojama šiuo metu. Jei neturite kokio nors kanalų įrašymo įrenginio, negalėsite žiūrėti kas jau buvo rodyta.

IPTV skiriasi tuo, kad užuot perdavus turinį šviesos impulsais per šviesolaidinį kabelį, ar radijo bangomis iš palydovo, IPTV siunčia laidas bei filmus įprastu interneto ryšiu (nesvarbu ar naudosite kabelinį ar palydovinį interneto ryšį). IPTV televizijos principu, gausite ne tik didelį kanalų paketą, bet ir galėsite šiuos kanalus atsisukti iki norimos vietos (pavyzdžiui Mezon planas suteikia galimybę atsisukti kanalus iki 2 savaičių).

Ar reikalingas priedėlis norint naudotis IPTV? Kadangi daugumoje televizorių nėra IPTV, gali reikėti priedėlio, kuris „paverstų“ jūsų interneto ryšį tokiu formatu, kurį galėtų skaityti jūsų televizorius. Dažniausiai užtenka susisiekti su išmaniosios televizijos tiekėju, kuris teikia IPTV televizijos paslaugas ir būsite informuoti, ką reikia daryti toliau.

Kurį iš trijų IPTV televizijos tipų pasirinkti? Susidomėjus bei daugiau pasidomėjus šia televizija, galima matyti, kad yra trys tokios televizijos pasirinkimo tipai. Suprantant savo poreikius bei ką skirtingas IPTV televizijos tipas duoda, bus galima pasirinkti sau labiausiai patinkantį. Pirmasis, tai dažniausiai sutinkamas trumpiniu VOD. Iššifravus paraidžiui, tai reiškia video on demand (liet. vaizdo įrašymu pagal pareikalavimą). Šio IPTV televizijos veikimo principas yra labai panašus, kaip “Netflix”, “Amazon Prime” ir kt. Iš plataus diapazono galėsite išsirinkti norimą TV programą ar filmą jums patogiu metu, o tai reiškia, kad nebūsite įsipareigoję laike. Antrasis IPTV televizijos tipas yra televizijos programos laiko keitimas (angl. Time-shifted Television). Tokie kanalai kaip „British Broadcasting Company“ (BBC) pateikia per paskutines valandas, dienas ar savaites rodytų vaizdo įrašų pakartojimus. Žmonės, kurie neturi laiko žiūrėti mėgstamų laidų, kai jos rodomos gyvai, gali naudotis IPTV, kuris suteikia galimybę keisti programų laiką. Ir trečiasis IPTV televizijos tipas yra tiesioginė televizija (angl. live television), kuri leidžia vartotojams žiūrėti vaizdo įrašus, kai jie transliuojami internete (su interaktyvumu arba be jo). Vartotojai gali žiūrėti programų vaizdo įrašus realiuoju laiku, pavyzdžiui futbolo ar krepšinio rungtynes, konkursus bei kitokias pramogų šou laidas.

Visi televizijos planai yra pateikiami MyPlan.lt, todėl norėdami sužinoti, ar Jūsų poreikius tenkinantis tiekėjas teikia IPTV televizijos paslaugas, galite sužinoti jau dabar, užsukę į mūsų internetinį puslapį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *