Kokių privalumų turi šildymo sistema oras-vanduo?

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie kylančias šildymo kainas, tad daugelis mąsto kaip taupyti. Gerų sprendimų toli ieškoti nereikia – šildymo sistema oras-vanduo yra puikus sprendimas. Tai ne tik efektyvesnė alternatyva dujiniams ar kieto kuro katilams, bet ir gamtai draugiškas sprendimas. Oras-vanduo sistemos vis labiau populiarėja visame pasaulyje, tad vis dažniau būtent šią sistemą namams apšildyti renkasi ir lietuviai. Panagrinėkime, kuo ji naudinga.

Kaip veikia šildymo sistema oras-vanduo?

Norint suprasti šios sistemos veikimo principą, tikrai nereikia būti fizikos profesioriumi – viskas gana paprasta. Sistema susideda iš dviejų blokų, kurių vienas montuojamas pastato viduje, o kitas – išorėje. Išorinis blogas absorbuoja šilumą iš lauko oro ir panaudoja ją vandens pašildymui. O šiltas vanduo keliauja per visą šildymo sistemą į radiatorius ir apšildo namus.

Patogu ir tai, kad tokios sistemos šildo ne tik namų orą, bet tinka ir karšto vandens paruošimui. Iš esmės šiluma iš oro yra perkeliama į vandenį – tai lėmė ir sistemos pavadinimą.

Nereikalauja priežiūros

Visi žino, kad kieto kuro katilai reikalauja daug priežiūros – reikia ne tik pasirūpinti kuru ar net pačiam kūrenti katilą, bet ir valyti kaminą, rūpintis elektronika. Dujiniai katilai yra kiek paprastesni, tačiau jų nepriežiūra gali sukelti pavojaus riziką. O štai šildymo sistema oras-vanduo yra universalus sprendimas, kuris leidžia beveik pamiršti apie šildymo sistemos priežiūrą.

Skaityti straipsnį “Kokių privalumų turi šildymo sistema oras-vanduo?” »