Kokių privalumų turi šildymo sistema oras-vanduo?

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie kylančias šildymo kainas, tad daugelis mąsto kaip taupyti. Gerų sprendimų toli ieškoti nereikia – šildymo sistema oras-vanduo yra puikus sprendimas. Tai ne tik efektyvesnė alternatyva dujiniams ar kieto kuro katilams, bet ir gamtai draugiškas sprendimas. Oras-vanduo sistemos vis labiau populiarėja visame pasaulyje, tad vis dažniau būtent šią sistemą namams apšildyti renkasi ir lietuviai. Panagrinėkime, kuo ji naudinga.

Kaip veikia šildymo sistema oras-vanduo?

Norint suprasti šios sistemos veikimo principą, tikrai nereikia būti fizikos profesioriumi – viskas gana paprasta. Sistema susideda iš dviejų blokų, kurių vienas montuojamas pastato viduje, o kitas – išorėje. Išorinis blogas absorbuoja šilumą iš lauko oro ir panaudoja ją vandens pašildymui. O šiltas vanduo keliauja per visą šildymo sistemą į radiatorius ir apšildo namus.

Patogu ir tai, kad tokios sistemos šildo ne tik namų orą, bet tinka ir karšto vandens paruošimui. Iš esmės šiluma iš oro yra perkeliama į vandenį – tai lėmė ir sistemos pavadinimą.

Nereikalauja priežiūros

Visi žino, kad kieto kuro katilai reikalauja daug priežiūros – reikia ne tik pasirūpinti kuru ar net pačiam kūrenti katilą, bet ir valyti kaminą, rūpintis elektronika. Dujiniai katilai yra kiek paprastesni, tačiau jų nepriežiūra gali sukelti pavojaus riziką. O štai šildymo sistema oras-vanduo yra universalus sprendimas, kuris leidžia beveik pamiršti apie šildymo sistemos priežiūrą.

Naudojant oras-vanduo sistemas nėra gaisro rizikos, jos yra visiškai saugios. Priežiūros taip pat nereikės daug, o svarbiausia namų šeimininko užduotis bus nustatyti įrenginio parametrus. Modernios šiuolaikinės oras-vanduo šildymo sistemos veikia automatiškai, be to, jas net galima valdyti per nuotolį – tam naudojami išmanieji telefonai, reikia tik atsisiųsti aplikaciją ir susieti su savo šildymo įrenginiu.

Taupus sprendimas namams

Renkantis šildymo būdą namams, itin daug reikšmės turi kainos. Sutaupyti nori visi, o šildymo sistema oras-vanduo šiuo atveju yra tikrai protingas sprendimas. Skaičiuojama, kad tokios sistemos per sezoną padeda sutaupyti iki pusės šildymo išlaidų, palyginti su centriniu šildymu ar senesniais kitų rūšių katilais.

Norint sutaupyti dar daugiau, galima derinti oras-vanduo sistemą su saulės kolektoriais. Tai padeda pasiekti geriausią efektyvumą, nes namų šiluma ir karštu vandeniu (ištisus metus) pasirūpina saulė.

Ekonomijos suteikia ir galimybė valdyti šildymo sistemą programėle: galima nustatyti valandas, kuriomis namų šildyti nereikia, pavyzdžiui, kai būnate darbe. Mažesnę temperatūrą galima palaikyti ir naktį.

Paprastas įrengimas

Šildymo sistema oras-vanduo yra universali ir gali būti naudojama įvairios paskirties patalpoms šildyti. Ją galima montuoti tiek naujos statybos, tiek senuose renovuotuose namuose. Įrengimui nereikalingi griovimo ar remonto darbai, nereikia nieko kasti. Specialistai visus sistemos montavimo darbus atliks vos per kelias dienas.

Svarbiausia pasirinkti tinkamo galingumo įrangą, kuri atitiktų namų ir jų gyventojų poreikius. Šiuo klausimu geriausia pasitarti su profesionalais – pasitelkę formules jie padės pasirinkti geriausią sprendimą, be to, patars ir dėl sistemos montavimo vietos bei kitais susijusiais klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *