Taupūs namai: kokie jie turėtų būti?

Energijos taupymas šiandien tampa vis aktualesne tema. Visame pasaulyje taikomos vis modernesnės technologijos, leidžiančios didinti pastatų energetinį efektyvumą, kad išlaidų šilumai ir elektrai būtų kuo mažiau. Vienas efektyviausių sprendimų – taupūs namai, kurie yra pritaikyti tausoti energiją. Kaip pastatyti taupų namą ir kaip tokį įsigyti?

Taupumas prasideda nuo projektavimo

Taupūs namai nėra kažkoks prekės ženklas, tai yra tam tikra technologija, pagal kurią kuriami šiuolaikiški ir modernūs pastatai. Svarbiausias kriterijus yra tai, kad toks namas turi sutaupyti 80 proc. šilumos. Tik tokiu atveju pastatas galės būti priskirtas prie taupaus. Todėl svarbus kiekvienas pastato kūrimo etapas.

Taupus namas pradedamas kurti dar projektavimo etape. Vienas svarbiausių bruožų yra tai, kad šie pastatai turi būti tinkamai suprojektuoti. Pavyzdžiui, namuose reikės naudoti mažiau elektros, jeigu patalpose bus tinkamai išnaudojama saulės šviesa. Todėl reikia tinkamai suprojektuoti namo išplanavimą ir tai, į kurią pasaulio pusę turėtų būti orientuoti kambarių langai. Taip pat labai svarbu, kad kuo mažiau šilumos išeitų per langus, sienas ir duris, todėl jos taip pat turi būti protingai suprojektuotos.

Tad jeigu norite gyventi taupiuose namuose, apie tai reikėtų pradėti galvoti dar prieš statybų etapą. Ieškokite architekto, kuris turi patirties projektuojant tokius namus, tuomet būsite tikri, kad viskas bus būtų padaryta tinkamai.

Skaityti straipsnį “Taupūs namai: kokie jie turėtų būti?” »