Taupūs namai: kokie jie turėtų būti?

Energijos taupymas šiandien tampa vis aktualesne tema. Visame pasaulyje taikomos vis modernesnės technologijos, leidžiančios didinti pastatų energetinį efektyvumą, kad išlaidų šilumai ir elektrai būtų kuo mažiau. Vienas efektyviausių sprendimų – taupūs namai, kurie yra pritaikyti tausoti energiją. Kaip pastatyti taupų namą ir kaip tokį įsigyti?

Taupumas prasideda nuo projektavimo

Taupūs namai nėra kažkoks prekės ženklas, tai yra tam tikra technologija, pagal kurią kuriami šiuolaikiški ir modernūs pastatai. Svarbiausias kriterijus yra tai, kad toks namas turi sutaupyti 80 proc. šilumos. Tik tokiu atveju pastatas galės būti priskirtas prie taupaus. Todėl svarbus kiekvienas pastato kūrimo etapas.

Taupus namas pradedamas kurti dar projektavimo etape. Vienas svarbiausių bruožų yra tai, kad šie pastatai turi būti tinkamai suprojektuoti. Pavyzdžiui, namuose reikės naudoti mažiau elektros, jeigu patalpose bus tinkamai išnaudojama saulės šviesa. Todėl reikia tinkamai suprojektuoti namo išplanavimą ir tai, į kurią pasaulio pusę turėtų būti orientuoti kambarių langai. Taip pat labai svarbu, kad kuo mažiau šilumos išeitų per langus, sienas ir duris, todėl jos taip pat turi būti protingai suprojektuotos.

Tad jeigu norite gyventi taupiuose namuose, apie tai reikėtų pradėti galvoti dar prieš statybų etapą. Ieškokite architekto, kuris turi patirties projektuojant tokius namus, tuomet būsite tikri, kad viskas bus būtų padaryta tinkamai.

Svarbu statybos ir įrengimo sprendimai

Kuriant taupius namus labai svarbu laikytis technologinių sprendimų. Pasaulyje taikomi labai įvairūs sprendimai, pagal kuriuos taupū9s namai skirstomi į skirtingus tipus. Pavyzdžiui, neseniai Lietuvoje buvo labai populiarūs pasyvūs namai, kurie yra labai geros energetinė sklasės. Tačiau šiandien statytojai jau geba pritaikyti technologijas, kurios leidžia sukurti nulinio suvartojimo namus. Tam svarbu ne tik tinkamos technologijos, bet ir šiuolaikiniai įrengimo sprendimai. Toks namas nesuvartoja jokios papildomos energijos šildymui, nes jis yra tinkamai išplanuotas ir suprojektuotas, o taip pat yra naudojami atsinaujinantys ištekliai, tokie kaip saulės energija.

Taip pat svarbus dėmesys skiriamas tinkama medžiagų pasirinkimui. Pavyzdžiui, pasyvūs ir taupūs namai turėtų būti įrengiami taip, kad jų langams būtų naudojami specialūs stiklo paketai. Dažniausiai tai yra trijų sluoksnių stiklo paketai, kurie užtikrina geriausią šilumos išlaikymą. Taip pat didžiulis dėmesys turi būti skiriamas ir tinkamoms durims pasirinkti bei kokybiškam namo apšiltinimui.

Ar galima įsigyti taupų namą?

Jeigu nenorite vargti su sudėtingomis statybos technologijomis ir nežinote, kad galėtų tokį namą sukurti, galite pasirinkti projektus iš šiuo metu rinkoje parduodamų pasiūlymų. Kiekvienais metais tokie pasyvūs namai vis labiau populiarėja ir vis daugiau pirkėjų ieško būtent tokio tipo namų.

Jeigu ir Jūs norite gyventi namuose, kuriuose nereikia daug išleisti šildymui ir elektrai, geriausia būtų paieškas pradėti nuo patikimo pardavėjo. Kreipkitės į agentūras, kurios užsiima tokių namų statyba ir pardavimu. Tik patikimas statytojas ir projektuotojas gali pasiūlyti aukštos kokybės projektą, kuris atitiks visus reikalavimus, pagal kuriuos kuriami taupūs namai. Kai kurie namai gali būti įsigyjami jau pastatyti, o kai kuriuos galima įsigyti dar statybų etape ir vėliau dalyvauti namo išolanavime bei įrengime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *