Gražiausios matytos medinės durys

Galima sakyti, kad pačios medines durys visada bus geras sprendimas tik tada, kai jos atsidurs tinkamoje aplinkoje. Visada viskas turi derėti ir būti harmonijoje. Jeigu kažkokios medinės durys bus įstatytos visiškai ne vietoje, bus tiesiog gaila dėl jų neišnaudotų išteklių. Tad dabar – mūsų tinklaraštininkės įspūdžiai apie geruosius pavyzdžius – gražiausias matytas medines duris, kurios žinoma buvo ir jas lydinčioje gražioje aplinkoje.

Močiutės troboje

Medžio durysMūsų tinklaraštininkė rašo: „Nežinau, ar kada gėriau skanesnę ramunėlių arbatą nei tą, kurią mums paruošdavo senelė. Nežinau, ar kada mačiau gražesnį rytą, nei tą, kuris išaušdavo laukuose virš močiutės trobos. Nežinau, ar kada liečiau gražesnes nertas servetėles, nei tos, kurios buvo ant močiutės stalo. Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu ir dar gražiau tuomet, kai to nebelieka. Mano atmintyje visada išliks senos paprastos durys iš medžio masyvo. Po gaisro liko tik tos durys, jos kažkaip stebuklingai beveik nenukentėjo. Iš lauko tebeliko visai sveikos, iš vidaus aprūko. Tai gražiausios durys, kurias talpina mano atmintis, nes jų jau nebeliko. Jas galiausiai su šeima pasiuntėme ten pat, kur ir visas tų durų namas – dūmais jos išrūko į dangų. Močiutės troba visada buvo kažkas nuostabaus. Nuostabūs dalykai lieka prisiminimuose amžinai“, – sako tinklaraštininkė.

Italijos bažnyčioje

Keliones mėgstanti rašytoja mini, kad įspūdį paliko ir itališkos dvigubos medinės durys vienoje iš Romos bažnyčių. „Nepamenu, kokia tai buvo bažnyčia. Romoje jų tiek daug. Tai buvo mano pirmoji kelionė į užsienį, o dar buvo ir Kalėdų metas, todėl viskas buvo papuošta ir švietė. Tačiau tai nebuvo toks laikas, kada būtų sniego, nes apskritai jo Romoje išvysi retai. Visgi aš pamačiau nuostabias dvigubas medžio duris, kaustytas metalo. Buvo labai gera jas praverti ir užeiti į bažnyčią. Jos tarsi kvietė užeiti. Bažnyčioje tuo metu giedojo Kalėdinis choras ir galėjai jausti, kaip dėl to yra gera. Taigi, tos durys visiškai mūsų neapgavo“, – sako ji.

Krokuvos pilyje

Taip pat tinklaraštininkė prisimena ir nuostabias duris, kurias aptiko Krokuvoje, vienoje pilyje. „Turbūt nereikia sakyti, kad Krokuvos pilys yra tiesiog vienos nuostabiausių, ir kad be galo gera yra atsidurti ten, pamatyti, kaip gyveno mūsų didikai prieš daugybę metų. Ir tos durys – na tai yra senos medinės durys, kurias atidarydavo, ir per jas įeidavo net ir mūsų karaliai“, – sako jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *