Kas yra duomenų apsaugos pareigūnas ir kokios jo pareigos?

Novus nexusDuomenų apsaugos pareigūnui (DAP) organizacijoje tenka itin svarbus vaidmuo. Jis atsakingas už tai, kad organizacija laikytųsi duomenų apsaugos įstatymų, reglamentų ir standartų, taip pat už asmens duomenų privatumo ir saugumo apsaugą. Duomenų apsaugos pareigūnas yra pagrindinis kontaktinis asmuo, atsakingas už su duomenų apsauga susijusią veiklą, ir iš jo tikimasi, kad jis išmanys visus duomenų privatumo ir konfidencialumo aspektus. DAP turi turėti daug žinių apie duomenų tvarkymo veiklą ir gebėti analizuoti duomenis, kad nustatytų atitikties riziką ir parengtų asmens duomenų apsaugos strategijas. Be to, DAP turi gebėti kurti ir įgyvendinti politiką, procedūras ir procesus, užtikrinančius atitiktį duomenų apsaugos įstatymams. Trumpai tariant, DAP yra atsakingas už organizacijos duomenų privatumo ir saugumo apsaugą, kartu valdydamas riziką ir užtikrindamas atitiktį duomenų apsaugos teisės aktams.

Duomenų apsaugos pareigūnas (DAP) – tai aukštas pareigas įmonėje ar organizacijoje užimantis asmuo, atsakingas už duomenų apsaugos priežiūrą ir atitiktį duomenų apsaugos įstatymams ir teisės aktams. Terminas "duomenų apsauga" dažnai vartojamas kaip duomenų privatumo, t. y. asmenų teisės saugoti savo asmeninę informaciją, sinonimas. novusnexus.lt – kokybiškos duomenų pareigūno paslaugos.

Duomenų apsaugos reglamentai ir įstatymai

Duomenų apsaugos pareigūnas dažnai samdomas, kai organizacija tvarko "specialių kategorijų duomenis" (pavyzdžiui, duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius įsitikinimus, sveikatą, lytinį gyvenimą, genetinius duomenis ir t. t.). Tokiais atvejais organizacija turi laikytis papildomų duomenų apsaugos įstatymų ir reglamentų. Šiuose įstatymuose ir reglamentuose organizacijoms, kurios tvarko "specialių kategorijų duomenis", nustatytos įvairios prievolės, pvz: Organizacijos privalo rinkti "specialių kategorijų duomenis" teisėtai ir informuoti asmenis, kad tvarko jų duomenis. Tačiau, kai asmenys sudaro sutartį su organizacija, organizacija gali turėti galimybę rinkti "specialių kategorijų duomenis", net jei asmenys nežino, kad teikia savo duomenis. Pavyzdžiui, organizacija gali paprašyti asmenų pateikti savo kredito kortelės duomenis, kai jie su ja sudaro sutartį.

Duomenų apsaugos įstatymų laikymosi užtikrinimo strategijos

Duomenų apsaugos pareigūnas gali taikyti įvairias duomenų apsaugos įstatymų laikymosi užtikrinimo strategijas. DAP gali parengti ir įgyvendinti organizacijos politiką ir procedūras, kad užtikrintų duomenų apsaugos įstatymų laikymąsi. DAP taip pat gali apmokyti atitinkamus darbuotojus duomenų apsaugos įstatymų ir taisyklių, kad jie galėtų jų laikytis. Be to, DAP gali stebėti duomenų tvarkymo veiklą, kad nustatytų galimą atitikties riziką ir parengtų jos mažinimo strategijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *