Kiek kainuoja valymo įrenginių montavimas?

Valymo įrenginiaiTikriausiai jau girdėjote, kad lauko tualetai pagal Europos Sąjungos direktyvas turėtų būti pašalinti, o vietoje jų įrengiami tualetai su atliekų valymo sistemomis. Kaip žinia, Lietuvoje dar labai daug kas gyvena su kiek atsilikusiomis technologijomis ir gamtinius reikalus atlieka tiesiog lauke. Nuvilnijus šioms naujienoms, visi pradėjo domėtis kokie yra valymo įrenginiai, kiek kainuoja jie patys ir kiek kainuoja jų įrengimas. Kadangi tai gan specifinė technologija, atliekama pagal naujausius standartus, reikalaujanti ir kasimo, ir montavimo darbų, jums tikriausiai nepavyks to pasidaryti patiems – teks samdytis profesionalus, kurie viską atliks už jus. Jei patys valymo įrenginiai savo kaina dažniausiai yra labai nuspėjami, t. y. kuo didesnis įrenginys, tuo brangiau jis kainuoja ir atvirkščiai, kuo mažesnis, tuo pigiau, tai valymo įrenginių montavimo kaina gali labai skirtis priklausomai nuo daugybės skirtingų faktorių. Vėlgi, tikslią kainą jums galėtų pasakyti tik profesionalūs įrangos montuotojai įvertinę konkrečią jūsų situaciją, bet žinodami pagrindinius kriterijus bent preliminarią kainą galite apskaičiuoti ir patys.

Svarbu žinoti, jog valymo įrenginiai yra specialus statinys, kurio negalima įrengti tiesiog savavališkai – tam reikalingas techninis projektas. Kitaip tariant, iš aplinkos apsaugos departamento jums reikia gauti dokumentus, kurie leistų įrengti tokią valymo sistemą. Be šių dokumentų jokie darbai negalimi. Gaila, tačiau šių dokumentų parengti patiems taip pat tikriausiai nepavyks, kadangi reikalingas inžinerinis planas, kurį sudaryti reikia specialių žinių. Vėlgi, teks kreiptis į profesionalus.

Kitas svarbus faktorius, kurį reikia įvertinti, tai grunto tipas. Tam yra dvi priežastys – galimybė iš karto montuoti įrangą ir galimybė kasti. Jei gruntas sudėtingas ir jam iškasti reikės daugiau laiko, tai automatiškai kainuos daugiau. Be to, jei iškasus reikės atlikti papildomus darbus ir atvežti papildomo grunto tam, jog būtų galima montuoti valymo įrenginius, tai taip pat kainuos daugiau.

Galiausiai, reikėtų įvertinti ir tai, kokio dydžio yra jūsų žemės sklypas ir kur jis randasi. Jei jūsų namai yra labai toli didžiųjų miestų, vien specialistų kelionės sudarys didesnes išlaidas montavimui. Taip pat, jei turite labai mažą sklypą kuriame yra šulinys, bus sunku įgyvendinti privalomus normatyvus, pagal kuriuos, valymo įrenginiai turi būti atitolę nuo šulinio atitinkamu atstumu.

Tai yra pagrindiniai kriterijai, labiausiai įtakojantys valymo įrenginių montavimo kainą ir galintys ją nusverti į vieną arba kitą pusę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *