Kokia parama šilumos siurbliams oras-vanduo yra teikiama?

Aplinkos tarša ir globalinis atšilimas skatina mus dairytis ekologiškesnių kasdienio gyvenimo sprendimų. Ne išimtis ir namų šildymo sritis, kuri pasižymi gana didele tarša. Senų taršių šildymo sistemų keitimą į ekologiškesnes ir draugiškesnes aplinkai remia ir valstybė – siūloma parama šilumos siurbliams oras-vanduo. Trumpai aptarkime, kokia parama šilumos siurbliams oras vanduo gali būti teikiama ir kaip ja pasinaudoti.

Parama šilumos siurbliams siurbliams oras-vanduo – būdas sutaupyti

Teikiama parama tikrai verta pasinaudoti, nes ne tik sumažinsite naujos šildymo sistemos įrengimo kaštus, bet ir šildysite namus aplinkai draugiškesniu būdu. Vienas tokių būdų yra šilumos siurbliai, kurių naudojimą remia valstybė. Jie veikia efektyviai ir ekonomiškai, o aplinkai sukelia minimalią žalą.

Parama šilumos siurbliams yra teikiama pagal APVA priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose“. Pasinaudojus šia priemone, skaičiuojama, galima net perpus sumažinti šilumos siurblio kainą. Tokia parama gali pasinaudoti gyvenamosios paskirties pastatų savininkai, kurie senus taršius katilus nori pakeisti šilumos siurbliu.

Parama yra skiriama kasmet, tačiau būtina atidžiai sekti terminus ir jų paisyti – praleidus numatytus terminus paramos gauti nepavyks. Vertinant apskritai, paramą gauti nėra sudėtinga, o visais reikalingais dokumentais turėtų pasirūpinti šilumos siurblio pardavėjas. Dėl šios priežasties atidžiai pasirinkite įmonę, iš kurios ketinate pirkti šilumos siurblį.

Parama šilumos siurbliams oras-vanduo: žingsnis po žingsnio

Pirmiausia, pasirinkite patikimą šildymo sistemų tiekėją, kuris padės pasirinkti tinkamą šildymo sistemą ir gauti paramą. Profesionalai suteiks vertingos informacijos ir užtikrins, kad visas paramos suteikimo procesas vyktų sklandžiai. Parama šilumos siurbliams oras-vanduo yra teikiama tik įvykdžius visus priemonėje numatytus reikalavimus paramos gavėjams.

Pirmiausia, būtina parinkti šilumos siurblį, kuris atitiktų namo gyventojų reikalavimus. Specialistai turi atlikti skaičiavimus ir įvertinti ne tik namo plotą, bet ir gyventojų poreikius. Galingesniems siurbliams yra suteikiama didesnė parama, tačiau jie ir kainuoja brangiau, tad vien dėl paramos per galingo siurblio rinktis tikrai neverta – atkreipkite į tai dėmesį.

Atlikus skaičiavimus, rekomenduojama atlikti vadinamą rezervaciją APVA. Taip rezervuojamos paramai skirtos lėšos. Atkreipiame dėmesį, kad svarbu laikytis terminų – jų nepaisymas gali užkirsti kelią pasinaudoti parama šilumos siurbliams oras-vanduo.

Po rezervacijos galima atlikti šilumos siurblio montavimo darbus, iki šio etapo turėtumėte gauti informaciją apie paramos suteikimą. Iš tikrųjų dažniausiai parama yra suteikiama, o jei nutiktų taip, kad paramos prašymas nebūtų patenkintas, galima būtų tiesiog atsisakyti šilumos siurblio įrengimo.

Paskutinysis etapas yra dokumentų parengimas. Reikia patvirtinti, kad darbai buvo atlikti, tokius dokumentus turėtų suteikti montavimo paslaugas teikęs pardavėjas. Svarbu neviršyti 9 mėn. laikotarpio nuo paraiškos kvietimo – per šį laikotarpį šilumos siurblys oras-vanduo turėtų būti sumontuotas ir paleistas. Kompensacijai gauti senąjį katilą reikėtų atiduoti perdirbimui ir pristatyti tai liudijantį dokumentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *