Kokia parama šilumos siurbliams oras-vanduo yra teikiama?

Aplinkos tarša ir globalinis atšilimas skatina mus dairytis ekologiškesnių kasdienio gyvenimo sprendimų. Ne išimtis ir namų šildymo sritis, kuri pasižymi gana didele tarša. Senų taršių šildymo sistemų keitimą į ekologiškesnes ir draugiškesnes aplinkai remia ir valstybė – siūloma parama šilumos siurbliams oras-vanduo. Trumpai aptarkime, kokia parama šilumos siurbliams oras vanduo gali būti teikiama ir kaip ja pasinaudoti.

Parama šilumos siurbliams siurbliams oras-vanduo – būdas sutaupyti

Teikiama parama tikrai verta pasinaudoti, nes ne tik sumažinsite naujos šildymo sistemos įrengimo kaštus, bet ir šildysite namus aplinkai draugiškesniu būdu. Vienas tokių būdų yra šilumos siurbliai, kurių naudojimą remia valstybė. Jie veikia efektyviai ir ekonomiškai, o aplinkai sukelia minimalią žalą.

Parama šilumos siurbliams yra teikiama pagal APVA priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose“. Pasinaudojus šia priemone, skaičiuojama, galima net perpus sumažinti šilumos siurblio kainą. Tokia parama gali pasinaudoti gyvenamosios paskirties pastatų savininkai, kurie senus taršius katilus nori pakeisti šilumos siurbliu.

Parama yra skiriama kasmet, tačiau būtina atidžiai sekti terminus ir jų paisyti – praleidus numatytus terminus paramos gauti nepavyks. Vertinant apskritai, paramą gauti nėra sudėtinga, o visais reikalingais dokumentais turėtų pasirūpinti šilumos siurblio pardavėjas. Dėl šios priežasties atidžiai pasirinkite įmonę, iš kurios ketinate pirkti šilumos siurblį.

Skaityti straipsnį “Kokia parama šilumos siurbliams oras-vanduo yra teikiama?” »

Parama šilumos siurbliams oras vanduo ir saulės elektrinėms

Lietuvos gyventojai gali gauti paramą šilumos siurbliams oras vanduo ir saulės elektrinėms įsidiegti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kompensuoja apie 50 % išlaidų, keičiant iškastinį kurą naudojančius katilus ir krosnis į šilumos siurblius oras oras, oras vanduo, žemė vanduo, vanduo vanduo. Visi šie siurbliai veikia naudodami elektros energiją. Su valstybės parama galima įsidiegti saulės elektrinę, kuri gamins labai pigią elektrą. Iš to laimi tik vartotojas, nes jis gauna kompensacijas šilumos siurbliams ir saulės elektrinei, o juos įdiegęs ženkliai sumažina elektros, namo šildymo, karšto vandens rengimo kaštus.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo

Daugiau dėmesio skirsime šilumos siurbliams oras vanduo, nes jie dažniausiai pasirenkami dėl didelio efektyvumo, karšto vandens ruošimo ir geros įrenginių kainos.

Norint gauti paramą šilumos siurbliams oras vanduo reikia: