Kombikormas galvijams suteikia įvairių naudingų medžiagų

Kombikormas galvijams – tai kombinuotas pašaras, kuriame gausu įvairių naudingų medžiagų, mineralų, vitaminų. Žolė ir šienas yra pagrindinis karvių ir veršelių pašaras, tačiau norint, kad pieningos karvės duotų daugiau pieno, papildomai jos šeriamos kombikormu. Juo šeriami mėsiniai galvijai greičiau ir daugiau priauga svorio. Su kombinuotais pašarais jie kartu gauna įvairių mineralų ir vitaminų, todėl būna sveikesni, o iš jų gaunami produktai geresnės kokybės.

Kokią įtaką kombikormas turi mėsinių galvijų prieaugliui?

Nors mūsų seneliai augino veršius ir karves šerdami vien žole, šienu ir grūdais, tačiau mūsų laikais yra kokybiškų papildomų pašarų, gerinančių gyvulių augimą ir sveikatą. Tyrimo metu buvo atskleista, kad papildomas šėrimas geros kokybės kombikormu suteikia geresnių rezultatų. Tyrimas buvo vykdomas taip: mėsiniai tos pačios veislės ir amžiaus galvijai buvo suskirstyti į tris grupes. Šios grupės keturis mėnesius buvo šeriamus skirtingu pašaru. Pirmos grupės galvijai gaudavo tik žolinių pašarų, antroje grupėje buvo šeriami žoliniais pašarais ir grūdais, trečioje grupėje galvijams buvo duodama žolinių pašarų, grūdų ir kombikormo. Po 4 mėnesių, ištyrus rezultatus paaiškėjo, kad mažiausiai svorio priaugo pirmos grupės galvijai. Trečios grupės gyvuliai priaugo 50 % daugiau dienos svorio nei pirmos grupės, ir 20 % daugiau nei antros grupės. Kombikormas akivaizdžiai įtakojo didesnį galvijų svorį. Tuo pačiu buvo įrodyta, kad galvijų mėsa tampa raumeningesne ir atitinka Europos Sąjungos vertinimo sistemos U kategoriją.

Kokias medžiagas galvijai gauna kartu su kombinuotais pašarais?

Ieškant pašarų galvijams tiekėjų, reikėtų didelį dėmesį skirti pašarų kokybei. Geras kombikormas turi reikalingų baltymų ir riebalų, taip pat vitaminų ir mineralų. Šios medžiagos reikalingos ne tik svorio priaugimui, bet ir galvijų imuniteto stiprinimui, norint išvengti ligų.

Karvėms ypač reikalingas kalcis, gerinantis kaulų, dantų kokybę. Fosforas gerina apetitą, magnis padeda palaikyti gerą imunitetą. Taip pat reikalingi tokie mineralai kaip kalis, geležis, kobaltas, varis. Taigi, rinkdamiesi kombikormą atkreipkite dėmesį į jo sudėtį ir naudokite ne patį pigiausią, bet geriausios sudėties ir kokybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *