Ar papildai sportui suteikia sportininkams pranašumą?

Jeigu esate tam tikrų tikslų sporte siekiantis atletas ar fitneso mėgėjas, tuomet sportinių rezultatų gerinimas jums išties turėtų rūpėti. Daugybė žmonių tiki, kad sporto papildų vartojimas gali padėti pasiekti greitesnių ir efektyvesnių rezultatų sporte. Bet ar papildai sportui tikrai veikia? Ar jie saugūs?

Kodėl papildai sportui yra reikalingi?

Papildai sportui – tai produktai, kurie naujami pagerinti sportiniams pasiekimams, juose yra įvairių vitaminų, mineralų, aminorūgščių, žolelių bei kitokių augalų. Šie produktai paprastai yra prieinami be gydytojo recepto, juos gali įsigyti betkas. Sporto papildai vaidina svarbų vaidmenį atletų mityboje. Tai – maisto papildai, todėl jie negali pilnai atstoti geros ir subalansuotos mitybos, tačiau derinant tiek mitybą, tiek papildus galima pasiekti puikių rezultatų. Nors yra labai nedaug papildų, kurių veiksmingumas yra įrodytas moksliškai, tačiau yra įrodymų, kad jie palaiko gerą savijautą, palengvina raumenų atsistatymą po treniruočių. Papildus sportui galima suskirstyti į labiau ir mažiau naudingus. Raumenų augimui veiksmingiausi šie papildai: kreatinas, proteinas, aminorūgštys.

Proteinas – kas tai?

Proteinas, kitaip dar vadinamas baltymais, yra viena iš maistinių medžiagų, suteikiančių jūsų organizmui energijos, kaip angliavandeniai ir riebalai. Kuo jis išskirtinis? Proteinas yra sudarytas iš aminorūgščių ir jis nepaprastai svarbus, nes palaiko organizmo gyvybines funkcijas. Jis naudingas jūsų kaulams, kraujotakai, odai, plaukams, bei apsaugo nuo įvairių infekcijų. Baltymai taip pat formuoja tokius funkcinius veiksnius kaip antikūnai, hormonai, DNR bei virškinimo sekretas. Kiekvieno žmogaus organizmui reikalingas nuolatinis baltymų suvartojimas, tačiau nuo tam tikrų aplinkybių priklauso reikiamas kiekis. Jeigu jūs nesportuojate, bet subalansuotai maitinatės, tuomet baltymų gaunamų su maistu jums greičiausiai užteks. Tačiau jeigu jūsų mityboje nėra pakankamo kiekio baltymų, tuomet reikėtų apsvarstyti proteino papildų vartojimą. Sportuojantiems tiek baltyminė dieta, tiek proteino papildai yra nepaprastai svarbūs. Kodėl?

Kokį pranašumą sportininkams suteikia proteino vartojimas?

Sportuojant beveik dvigubai padidėja organizmo baltymų poreikis. Trūkstant baltymų gali pradėti trūkti energijos, būti sunku atsigauti po treniruočių, sustoti progresas, kankinti nuovargis, sutrikti normali organizmo veikla, išsivystyti anemija. Baltymai ypač naudingi auginant raumenis, tai statomoji raumenų medžiaga. Kai organizmas yra ja aprūpintas galima tikėtis greitesnio progreso sporto salėje. Baltymais apsirūpinti galite iš gyvūlinės bei augalinės kilmės maisto produktų bei proteino papildų. Sportuojant dažniausiai tik mitybos neužtenka, todėl reikia atsirinkti sau labiausiai tinkančius ir patinkančius proteino papildus.

Energy-mix.eu aukštos kokybės proteino papildai

Energy-mix.eu – tai aukščiausios kokybės baltyminiai kokteiliai. Į jų sudėtį įeina visos svarbiausios aminorūgštys, mineralai bei vitaminas B12. Tinka tiek sportuojantiems, tiek baltymų naudą suprantantiems žmonėms. Energy-mix.eu proteinas – tai skanus, sveikas ir greitas būdas suvartoti reikiamą baltymų kiekį.

1 mintis apie “Ar papildai sportui suteikia sportininkams pranašumą?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *