Raktų korpusai: gaminimo esminiai dalykai

Tikriausiai dauguma žino, kaip veikia raktas, kad galėtų atrakinti reikalingą spyną. Bet ar pagalvojote, kam yra reikalingi atsarginiai raktai? Kartais gali atsitikti nenumatytų atvejų, kad savo senąjį pamiršite pasiimti, pamesite, o gal jis bus per daug nusidėvėjęs. Raktų korpusai nusidėvi su laiku, todėl rekomenduojame atlikti jų kopijas. Dažniausiai raktui pagaminti yra panaudojamas nikelio ir žalvario mišinys arba žalvaris. Spynos dažniausiai yra gaminamos tik iš žalvario. Raktus mes naudojame kiekvieną savo dieną, kai ateiname ir išeiname iš namų, kadangi reikia atrakinti ir užrakinti namus, o su laiku, metalas vis labiau tampa nusidėvėjęs. Rekomenduojame atlikti atsarginio rakto kopiją, kurią paliktumėte pas artimą draugą arba šeimos narį, kad kritiniu atveju galėtumėte jį pasiimti ir įeiti į savo namus.

Raktų gamybos procesas

Paprasti raktai yra gaminami labai lengvai, paprasčiausiai yra specialūs aparatais, su kuriais mes pjaustome raktus. Tokio tipo aparatai dar dažnai vadinami kaip raktų dauginimosi aparatai. Mes paimame originalų raktą ir jį dedame į spaustuvą, o tuomet jį lyginame su pjovimo įrankiais, o tuščią raktą dedame į spaustuką, kuris yra įrenginio šone. Lygiavimo įrankis yra metalinis gabalas ir jis yra lygus su ašmenimis. Raktų gaminimo aparatas užtikrina, kad duobutės būtų lygios su kitu raktu. Po šio proceso yra jungiamas raktų kopijavimo įrankis ir dedamas originalus raktus su tuščiu ir jie juda horizontaliai. Aparatas pradeda šlifuoti dublikatą pagal originalų raktą, bei užtikrina, kad rakto apdaila būtų visiškai vienoda. Galutiniame variante mes turime du raktus, vieną originalų , o kitą kopiją, tačiau abu raktai yra visiškai vienodi ir abu veiks šimtu procentų.

Rakto gaminimo trukmė

Kiekvienas patyręs raktų gamintojas gali atlikti kopiją vos per kelias minutes, jeigu tai yra įprastinis namų raktas. Tačiau būna ir kitokių raktų, kurie yra sudėtingi ir jų gaminimo laikas gali trukti iki pusvalandžio. Gaminimo laikas priklauso nuo raktų gamyklų, kokias jie įrangas turi ir kiek patirties turi darbuotojai.

Rakto kopijavimas be originalaus

Kadangi profesionalūs raktų gamintojai turi sukaupę daug patirties, jie gali atlikti jums kopijas su neoriginaliu raktu. Kopijos taip pat yra gaminamos ir tais atvejais, kuomet originalus raktas yra smarkiai nusidėvėjęs. Tačiau jeigu raktas yra smarkiai nusidėvėjęs, raktų gamintojas geba nustatyti specialų rakto kodą pagal matomus griovelius ir jų ilgį. Kuomet yra nustatomi šie duomenys, jie žino kokia forma yra reikalinga, kad būtų pagamintas aukštos kokybės kopijuotas raktas. Jeigu turite originalų raktą, tuomet siūlome geriau naudoti jį kopijavimui.

Kur kreiptis dėl raktų kopijų?

Mes rekomenduojame kreiptis tik į patikimas raktų gamyklas, kurios turi patirties ir reikiamus įrankius. Profesionaliai atliks darbą nepriekaištingai, o jūsų raktas tarnaus ilgus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *