Šviesos šaltiniai važiuojant

Automobiliu lekiant tamsiuoju paros metu, ksenonines lemputes gali padėti pasišviesti kelią. Keičiantis metų laikui, keičiasi apšvietimas. Senovėje žmonės važiuodavo su vežimais ir veždavosi žvakę, kuri pranešdavo apie jų pačių važiavimą, tačiau visai nepašviesdavo kelio, tad arkliai kartais užklimpdavo. Tačiau kelionė naktį būdavo netęsiama, siekiama važiuoti tik šviesiu paros metu. Dabar žmonėms tenka važinėti ir naktį, nors stengiamasi važiuoti dieną. Apšvietimas yra labai svarbus dalykas visiems, keliaujantiems kokiu nors transportu.

Automobilio apšviesti numeriai

Specialios lemputėsVisų pirma, apšviesti turi būti valstybiniai automobilio registracijos numeriai, pavyzdžiui: https://www.autosviesos.lt/led-numerio-apsvietimas. Jeigu jie būtų neapšviesti, tuomet nebūtų galima daug ko padaryti. Pavyzdžiui, matyti, kas per įžūlus vairuotojas, nesilaikydamas kelių eismo taisyklių, važinėja keliu. Tad numerių apšvietimas reikalingas naktiniam matymui, ir jis skirtas kitiems eismo dalyviams, o ne šio automobilio vairuotojui.

Automobilio šviesos: tolimosios, artimosios, gabaritinės, avarinė, rūko

Labai svarbus dalykas kiekvienam veikiančiam ir naudojamam automobiliui: visos veikiančios lempos. Gabaritinės lempos reikalingos, kad kiti automobiliai kelyje matytų, kur jūs, ir kur judate. Tą galima suprasti ir pagal pačių lempų rūšies pavadinimą – jos parodo gabaritus. Rūko žibintas turi kitokį spindulį, dėl to geriau šviečia per rūką, per audrą, pūgą ir kitas labai blogas oro sąlygas. Rūko žibintą turi tikrai ne kiekvienas automobilis, tačiau, kas turi, tas tikrai nesigaili, nes rūko žibintą tikrai verta turėti. Trumposios šviesos yra būtinos. Ilgosios naudojamos važiuojant naktį neapšviestais keliais, kai kelyje nėra kitų vairuotojų, kuriuos šios šviesos akintų. Jų naudojimą reglamentuoja įstatymas ir tikrai negalima kada nori ir kaip nori jų naudoti.

Gatvių apšvietimas

Taip pat labai svarbus apšvietimo elementas, kuris sudaro sąlygas važiuoti naktį įvairiomis eismo sąlygomis – tai gatvių žibintai, gatvių apšvietimas. Tik jam esant tikrai kokybiškam, galima sakyti, kad gerai viskas matosi. Deja, dažnai važiuojant ir nemažomis gyvenvietėmis, naktį šviesa yra išjungta kelyje, vadinasi, savivaldybė taupo pinigus ir tiesiog išjungia apšvietimą.

Natūrali šviesa

Aišku, pati geriausia ir vertingiausia yra natūrali nakties šviesa, kuri mus visus pamalonina kiekvieną kartą, kai yra diena. Kartais dienos šviesa yra ir pavojinga, jeigu ji, pavyzdžiui, akina vairuotojus. Taigi, reikia turėti akinius.

Šviesą atspindintys elementai

Dar viena apšvietimo dalimi galima vadinti atšvaitus ir kitus šviesą atspindinčius elementus, kurie yra naudojami, norint pažymėti kelią, tam tikrus ruožus, ženklus ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *