Žmonių vertimai – reikalingi ir CHAT GPT laikais

Nors vis dažniau tenka išgirsti, kad robotai greitu metu užkariaus darbo rinką ir nebeliks darbų, kuriuos gali atlikti tik žmogus, tačiau taip tikrai nebus. Kad ir kaip tiksliai ir automatizuotai robotai gali atlikti tam tikrus darbus, tačiau žmogiškasis išteklius bei galimybė tinkamai reaguoti į tam tikrus poreikius, lūkesčius – svarbus.

Štai viena tokių paslaugų yra vertimai. Net ir CHAT GPT laikais vertimo paslaugos gali užtikrinti, kad bus gautas ne tik tikslus, račiau ir racionalus, galiausiai, empatiškas vertimas.

Apie vertimus plačiau pasakoja juos atliekantis Gediminas.

Vertimų tipai

Vertimai gali būti labai įvairūs ir detaliau klasifikuojami pagal tam tikrus užsakymo parametrus. Gediminas teigia, kad kiekvienas vertimas, kad ir koks jis yra, reikalauja kruopštumo bei detalumo. Tai yra gero vertimo sąlygos.

„Dažniausiai užsakomas yra tikslusis vertimas. Jis padeda itin tiksliai, detaliai išversti tam tikrus tekstus, laikantis labai griežtų standartų. Dažniausiai jis reikalavimas kai verčiami teisiniai tekstai“,- pasakoja Gediminas.

Šiuo metu itin dažnai atliekamas hibridinis vertimas. Tai yra inovatyvus požiūris į verčiamą tekstą. „Šis vertimo tipas apima tiek mašininio, tiek žmogiškojo vertimo naudojimą. Pavyzdžiui, mašininis vertimas gali būti naudojamas pradiniam teksto vertimui, o tada žmogiškasis vertėjas gali peržiūrėti ir redaguoti vertimą, kad užtikrintų jo tikslumą ir kokybę“,- pasakoja Gediminas. Šiais laikais, kai robotai labai prisideda prie daugelio darbų, hibridinis vertimas tampa itin mėgstamas.

Kiek kainuoja vertimai?

Vertimų kainos yra labai įvairios ir dažniausiai tik pateikus konkretų u-sakymą vertimo biurui galima sužinoti – kiek jis jums kainuos.

„Dažniausiai vertimo kainos nurodomos puslapiais. Vieno puslapio apibrėžimas gali skirtis priklausomai nuo vertimo biuro, tačiau paprastai tai yra 250-300 žodžių lietuvių kalba. Kai kuriais atvejais kaina gali būti skaičiuojama pagal žodžių skaičių, ypač verčiant ilgus ir sudėtingus tekstus“,- pasakoja Gediminas.

Svarbiausia yra netaupyti, kadangi tai gali atsiliepti vertimui. Kai norisi kokybės, žinoma, kad teikia už tai mokėti.

Bet kokio tipo paslaugai, bet kokiam darbui geriausia yra ieškoti tų, kurie ne tik teikia paslaugas, tačiau ir darbus atlieka legaliai. Tai bus tarsi garantija, kad gausite ko Jums reikia ir kas Jums geriausiai tarnaus visomis prasmėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *