GOJU RYU karatė pagrindai

Goju Ryu karatė yra tradicinis kovos menas, gyvuojantis jau šimtmečius. Tai galinga savigynos forma ir vienas populiariausių kovos menų pasaulyje. Goju Ryu karatė dažnai vadinamas "kietuoju ir minkštuoju" karatė stiliumi, nes jame daug dėmesio skiriama ir stiprioms, ir greitoms technikoms. Jo šaknys siekia senovės Okinavą ir meistro Kanryo Higaonnos mokymus. Plėtodamasis Goju Ryu karatė išgarsėjo tuo, kad daugiausia dėmesio skiria tiek fiziniam, tiek protiniam lavinimui. Jis taip pat žinomas dėl to, kad jame derinamos tiek kietosios, tiek minkštosios technikos, kurios naudojamos priešininkui kontroliuoti ir nuo jo gintis. Be fizinės naudos, Goju Ryu karatė taip pat teikia daugybę protinės ir dvasinės naudos, pavyzdžiui, geresnį susikaupimą, koncentraciją ir discipliną. Dėl savo unikalios istorijos ir mokymo metodų Goju Ryu karatė yra neįtikėtinai galingas ir naudingas kovos menas.

ShidoGoju Ryu karatė yra tradicinis kovos menas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama stiprioms ir greitoms technikoms. Jis dažnai vadinamas "kietuoju ir minkštuoju" karatė stiliumi, nes jame daugiausia dėmesio skiriama ir stiprioms, ir greitoms technikoms. Goju Ryu karatė šaknys siekia senovės Okinavą, kur jį sukūrė meistras Kanryo Higaonna. Tobulėjant kovos menui, jis tapo žinomas dėl to, kad daugiausia dėmesio skyrė tiek fiziniam, tiek protiniam lavinimui. Jis taip pat žinomas dėl to, kad jame derinamos tiek kietosios, tiek minkštosios technikos, kurios naudojamos priešininkui kontroliuoti ir nuo jo gintis. karate-shido.lt – viskas apie karate.

Goju Ryu karatė istorija

Kadangi Goju Ryu karatė gyvuoja jau labai seniai, ji turi turtingą istoriją, kuriai įtaką darė daugybė skirtingų veiksnių. Okinavoje kovos menai turi ilgą istoriją, o technikos, kurios tapo šiuolaikine Goju Ryu karatė, į regioną tikriausiai buvo atvežtos apie XIII a. Manoma, kad tuo metu į salą buvo įvežti ir kinų kovos menai, ir šios dvi technikos ilgainiui tapo viena. XIX a. Meidži restauracijos metu daug Okinavos kovos menų ekspertų buvo išsiųsti į žemyninę Japoniją mokyti karatė. Būtent tuo metu šis kovos menas buvo oficialiai pavadintas "karatė", o ne "Okinavos te" – taip jis buvo vadinamas Okinavoje. XX a. pradžioje šis kovos menas buvo importuotas į Jungtines Amerikos Valstijas ir tapo žinomas kaip Goju Ryu karatė, kas reiškia "kietas ir minkštas stilius".

Goju Ryu karatė technikos

Goju Ryu karatė garsėja kietųjų ir minkštųjų technikų deriniu. Šios papildomos technikos naudojamos siekiant kontroliuoti priešininką ir nuo jo apsiginti. Nors skirtingose Goju Ryu karatė mokyklose naudojamos skirtingos technikos, kai kurios įprastos technikos yra šios: – Blokai – blokai naudojami priešininko atakai sustabdyti arba nukreipti. – Smūgiai – smūgiai yra greiti judesiai, naudojami žalai padaryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *