Kombainas ūkiui: kaip pasirinkti tinkamiausią?

Augalininkystės ūkiuose kombainas padeda nudirbti daugybę darbų. Deja, tokia žemės ūkio technika reikalauja nemažai investicijų, todėl svarbu atsakingai priimti sprendimą pirkti. O pasirinkimą dar labiau apsunkina tai, kad kombainų darbo laikas yra labai ribotas – sezono metu jie paprastai dirba be jokių pertraukų ir prastovų. Aptarkime kriterijus, kurie yra svarbūs renkantis kombainą savo ūkiui.

Įvertinkite savo ūkio poreikius

Jei svarstote apie kombaino pirkimą, pirmiausiai atidžiai ir atsakingai įvertinkite savo ūkio poreikius. Iš tikrųjų mažiems ūkiams gali būti ekonomiškiau ir naudingiau kombainą nuomoti, o dideliems ūkiams ir vieno gali nepakakti. Įvertinkite laukų dydį, reljefą, kokias kultūras auginate ar ketinate auginti ateityje.

Taip pat atsižvelkite ir į savo biudžetą – jį reikėtų nusistatyti iš anksto. Biudžeto nepaisymas dažnai virsta paprastu išlaidavimu, nes ūkininkai pasirenka pernelyg galingą ar geresnės komplektacijos techniką, kurios potencialo neturi kaip išnaudoti. Kai kuriais atvejais naudotas kombainas gali būti geresnis pasirinkimas, tad apsvarstykite ir šią galimybę.

Tinkamas galingumas

Šiuolaikinė žemės ūkio technika yra itin naši, o modernus kombainas per sezoną gali nupjauti ir iškulti iki 2 tūkst. hektarų plotą. Tai labai galinga technika, kuri kainuoja brangiai, todėl nereikia persistengti su galingumu. Įvertinkite, kokį laukų plotą kombainas turi aptarnauti ir pagal tai pasirinkite jo galingumą. Pernelyg mažo galingumo kombainas ne tik nespės nudirbti visų darbų, bet ir gali patirti per dideles apkrovas, o tai neigiamai atsilieps jo techninei būklei – tokia situacija gresia papildomomis išlaidomis.

Techniniai parametrai

Kombainas ūkyje gali būti panaudojamas gana įvairiems darbams, tačiau kam jį naudosite, reikia įvertinti iš anksto. Tai lemia ir technikos pasirinkimą, pavyzdžiui, jei kombainą naudosite grūdams kulti, verta atkreipti dėmesį į kūlimo sistemos našumą.

Taip pat svarbūs ir pjaunamųjų pločiai, pravažumas, grūdų bunkerio talpa bei kiti parametrai. Iš jų bene daugiausiai dėmesio reikėtų skirti pjaunamosios pasirinkimui – jos tipas ir plotis turėtų būti nustatomas pagal auginamas kultūras, lauko reljefą. Jei auginamos skirtingos kultūros, reikėtų rasti optimalų variantą.

Kokius parametrus pasirinkti, priklauso nuo ūkio ir kombaino panaudojimo tikslo. Ūkininkams gali būti sudėtinga techninius parametrus įvertinti savarankiškai, todėl rekomenduojama pasitarti su specialistais ar gamintojo atstovais.

Darbo komfortas

Žemės ūkio technikos gamintojai vis daugiau dėmesio skiria patogumui kabinoje ir patikimam valdymui. Ne išimtis ir kombainas, tačiau kai kurie ūkininkai į šias savybes vis dar numoja ranka. O iš tikrųjų darbo komfortas yra labai svarbus – juk sezono metu kombaino kabinoje teks praleisti daugybę laiko. Kuo patogiau bus dirbti, tuo mažiau reikės pertraukų ir darbas vyks operatyviau. Patogi darbo vieta ir patikimas agregatų valdymas užtikrina saugumą, o tai yra labai svarbu siekiant užtikrinti ūkio darbuotojų saugumą ir darbo kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *