Grunto tyrimai – privalomi ar galima apsieiti ir be jų?

Tai pakankamai dažnas klausimas, kuris gali kilti praktiškai kiekvienam. Ypač ruošiantis statyboms, kadangi pagal dabartinius įstatymus tokia žemės analizė yra privaloma. Tačiau galima išgirsti ne vieną istoriją, kai žmonės sėkmingai pasistatė namą ir be to. Ir tokių pavyzdžių yra tikrai ne vienas. Tačiau ši praktika nėra gera ir nereikėtų ja vadovautis. Net jeigu tai leistų ir kažkiek sutaupyti. Kadangi šiomis dienomis viskas yra kiek kitaip. Ir taip paprastai apsieiti be šių tyrimų nepavyks. Nes anksčiau ši sritis buvo paprasčiausiai nekontroliuojama, o dabar tuo užsiima statybų inspekcija. Todėl ir statinio priduoti neatlikus žemės analizės nebus įmanoma. Be to, tokiu atveju kyla reali rizika, jog nebus pasirinktas tinkamiausias sprendimas pamatams. Dėl ko gali kilti reali grėsmė ir visam statiniui. Ypač, jeigu grunto ypatybės būtų kažkuo išskirtinės, kurioms reikėtų individualaus sprendimo. Taigi, šie tyrimai yra ne tik privalomi, bet ir labai svarbūs.

Nuo ko priklauso jų kaina?

Ji gali kažkiek skirtis priklausomai nuo pasirinktų specialistų, kurie imsis šio darbo. Kadangi kiekviena įmonė gali taikyti individualią kainodarą. Todėl ir visų jų paslaugų kainos gali kažkiek skirtis. Tačiau šis skirtumas tikrai neturėtų būti didelis. Daug svarbiau bus tai, kokie konkretūs grunto tyrimai atliekami ir kiek imama mėginių. Kadangi už kiekvieną iš jų reikės mokėti atskirai. Tad galima būtų sakyti, kad tai yra atskiras tyrimas kiekvienu atveju. Tiesa, dažnai pakanka ir dviejų mėginių, ypač, jeigu jie parodo, jog gruntas pakankamai pastovus bei stabilus toje vietoje. Bet kartais gali prireikti ir išsamesnės analizės, kas atitinkamai lems ir didesnę kainą. Tačiau šioje vietoje taupyti tikrai nereikėtų. Kadangi tokie tyrimai tikrai nėra atliekami be priežasties. O nuo jų labai priklauso tiek ir pats statinio projektas, tiek ir jo tolimesnis likimas jau pabaigus statybas.

Kodėl taip svarbu juos atlikti?

Pirmiausiai, tai to reikalauja įstatymai. Tačiau taip nėra atsitiktinai. Kadangi mūsų šalyje vyrauja pakankamai įvairus ir netolygus gruntas. Todėl tik grunto tyrimai gali padėti išsiaiškinti jo ypatybes konkrečioje vietovėje. Kadangi jos gali labai skirtis. Taip pat dažnai tenka susidurti su pakankamai nestabiliu gruntu, kuris dėl savo savybių nėra idealiausias pamatas statyboms. Tokiais atvejais tenka pasirūpinti ir atitinkamai techniniais sprendimais norint, jog statinys stovėtų ne vienerius metus. Todėl labai svarbu tą suprasti. Kadangi universalaus sprendimo, kuris tiktų kiekvienam atvejui šioje vietoje paprasčiausiai nėra. O kai kuriais atvejais tokie tyrimai gali padėti netgi sutaupyti. Kadangi pagal juos galima nuspręsti, kokio gylio pamatų reikės. Ir jie tikrai ne visuomet turės būti taip giliai kaip įprastu atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *