Ką reikia žinoti, jeigu ketinate imti paskolą verslui?

PaskolosVerslo kūrimas ar vystymas daugeliui atrodo viliojančia perspektyva, tačiau tam, kad pradėti verslą ar norint jį plėtoti, reikalingi pinigai. Tam gali padėti paskolos įmonėms, nes ne kiekvienas verslininkas turi pakankamai savo lėšų arba neturi galimybės skolintis pinigus iš artimųjų ar pažįstamų. Ką reikia žinoti apie paskolas verslo kūrimui ar vystymui.

Yra įvairios galimybės, kurios leidžia pradėti kurti savo verslą arba jo plėtrą. Vieni turi pakankamai asmeninių lėšų, o kitiems reikia kreiptis į kredito bendrovę dėl paskolos. Kiekvienas atvejis yra individualus ir reikia labai gerai viską apgalvoti. Pavyzdžiui, ieškantys kur pasiskolinti pinigų verslo kūrimui, turi sužinoti, kurioje kredito bendrovėje yra geriausios sąlygos. Tokiais atvejais praverčia paskoluatsiliepimai.lt. Tai nėra paprastas darbas, nes reikalauja gerai viską apgalvoti. Be to, tai užima ir nemažai laiko.

Šiuo metu paskolos verslo kūrimui ar vystymui yra suteikiamos tiek įmonėms, tiek ir fiziniams asmenims. Kai kuriais atvejais naudingiau imti paskolą fizinio asmens vardu, pavyzdžiui, verslo pradžioje, kai tik ketinama vykdyti veiklą. Taip yra dėl labai paprastos priežasties, nes banke gauti paskolą yra sunku tokiais atvejais, kai paskolos gavėjas yra smulkusis verslas. Banko įstaigoms sudėtinga įvertinti tokių klientų rizikingumą ir mokumą. Be to, banko įstaigos linkusios suteikti paskolas įmonėms, kurios jau vykdo veiklą tam tikrą laiką, nes galima nustatyti rizikingumą ir mokumą. Taip pat, uždirbti iš tokių sandorių bankai gali žymiai daugiau, nei iš smulkiojo verslo. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl dauguma bankų vengia suteikti paskolas smulkiojo verslo atstovams. Bankams greičiau atsiperka stambių verslo įmonių paskolos.

Kodėl fiziniam asmeniui lengviau ir naudingiau imti paskolą savo verslo kūrimui? Kredito istorija, kuomet kredito įstaigos vertina paskolos prašytojo mokumą ir rizikingumą, vertinama tik to fizinio asmens, kuris prašo paskolos, o ne įmonės, jei prašoma įmonės vardu. Tokiu būdu taupysite laiką, nes gerokai greičiau bus įvertinti duomenys. Taigi, ieškant būdų, kaip gauti paskolą verslo kūrimui, turite žinoti apie šiuos niuansus.

Tuo tarpu, kai jau yra įkurta įmonė, ir reikalinga paskola verslo vystymui, tai reikia žinoti kitus niuansus. Svarbiausia žinoti, kad paskolos įmonėms suteikiamos daugelyje kredito bendrovių. Tiesa, jų sąlygos gali skirtis, priklausomai nuo vidinių nuostatų ir skaičiavimo būdų. Renkantis, kur pasirašyti paskolos sutartį, reikia atlikti tam tikrus svarbius veiksmus. Pirmiausia reikia surasti kredito įstaigas, kuriose teikiamos būtent tokio pobūdžio paskolos. Tuomet reikės surasti, kokie yra kitų žmonių atsiliepimai apie pasirinktas kredito įstaigas. Tai svarbu padaryti dėl paprastos priežasties, nes tai leis greičiau pasirinkti tą įstaigą, kurią dauguma klientų įvardijo kaip geriausią pasirinkimą. Tereikia internete surasti paskoluatsiliepimai.lt ir perskaityti atsiliepimus apie jus dominančias įstaigas. Tuomet laukia sekantis etapas – užpildyti paraiškas paskolai gauti. Priklausomai nuo kredito įstaigos gali skirtis duomenų pateikimas ar informacijos reikalavimai. Kai paraiškos užpildytos, beliks sulaukti atsakymų su pasiūlymais ir juos palyginus pasirinkti labiausiai tinkamas sąlygas. Ir žinoma, reikia nepamiršti, kad būtina atidžiai įvertinti ne tik sąlygas, bet ir tai, kokia suma gali būti suteikta bei, kokios palūkanos bus taikomos. Tuomet bus aišku, kuri kredito bendrovė yra ta, su kuria verta pasirašyti paskolos sutartį.

1 mintis apie “Ką reikia žinoti, jeigu ketinate imti paskolą verslui?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *