Kalėdiniai receptai, sutaisius viryklę

Nėra geresnio laiko, kada galėtų būti atlikta viryklių remontas, jeigu ne prieš Kalėdas. Jeigu visus metus laikėte maistą balkone – pagaliau prieš šventes susitaisykite šaldytuvą. Jeigu niekaip neprisivertėte sutaisyti viryklės – padarykite tai dabar. Nes tai geriausias ir protingiausias metas pagaliau pradėti virti ir kitaip gaminti su virykle.

Kūčiukai

Sena viryklėKokios šventės be kūčiukų? Jie tiesiog būtini ir vien dėl jų turėtų būti padarytas viryklių remontas. Tam reikės orkaitės, nes kūčiukų keptuvėje tikrai nekepsite. Taigi, sėskite ir padarykite reikiamą tvarką – kepkite kūčiukus. Ko reikės kūčiukams? Jeigu orkaitė neveikia, prieš tai reikalingas viryklių remontas ir galbūt dabar kaip tik paskutinis šansas susitvarkyti šią problemą? Taip pat reikės mielių, miltų, šiek tiek cukraus, aliejaus, sviesto, pieno ir kiaušinių. Iš mielinės tešlos su aguonomis formuokite ilgus „makaronus“, juos pjaustykite peiliu ir stenkitės išgauti tas formas, kurias paprastai ir matote kūčiukų pavidalu. Kepkite orkaitėje kaip įprastus mielinius gaminius.

Imbieriniai sausainiai

Kokios Kalėdos be imbierinių sausainiukų? Jei ne jūs, tai kas nors kitas jų iškeps. Bet palaukite – kodėl ne jūs? Jūs galite būti tais, kurie stebins visus nuo pat Kalėdų pradžios savo gražiausiais sausainiukų turtais. Tereikia nusipirkit produktus, pašauti skardas – ir pirmyn! Imbieriniai sausainiukai tikrai suteiks jūsų šventiniam stalui daug malonios nuotaikos, papuoš stalą, leis pasidžiaugti šiomis šventėmis, o namus užpildys gardžiu kvapu. Patogu, kai viryklė ir orkaitė yra didesnės, tuomet vienu metu galima kepti net kelias skardas. Visgi dažniausiai tenka kepti po vieną skardą, kad šiluma tikrai gerai vienu metu pasiskirstytų. Nepamirškite imbiero nusipirkti iš anksto! Paskutinę dieną prieš šventes jo gali ir nelikti. Beje, tam, kad jūsų imbieriniai sausainiukai būtų tikrai skanūs, nebūtina taip stengtis ir pirkti dalykus, kurie nebūtini. Nebūtina ten dėti medų, nebūtina ten dėti kažkokius negirdėtus prieskonius. Pakanka pagaminti paprastą sausainių tešlą, į ją įberti imbiero miltelių ir džiaugtis rezultatu.

Mielinis pyragas su šokoladu

Pirštus apsilaižysite ir pagirsite tą dieną, kai vyko jūsų namų viryklių remontas. Jeigu – išsikepsite nuostąbųjį mielinį pyragą su šokoladu. Nuo ko viską pradėsime? Pradėsime nuo to, kad pirmiausia du pakelius mielių sutrinsime su cukrumi, šiltu pienu, įmesime kelis šaukštus miltų ir padėsime mišinį šiltai kilti. Tada pasidarysime likusią tešlą. Supilsime pakilusią mielių tešlą. Susmulkinsime peiliu 200 – 300 kokybiško juodo šokolado, pašausime skardą į orkaitę ir leiskime dar šiek tiek pakilti, o tuomet kepsite. Bus tikrai labai skanu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *