Kelionės baidare planavimas

Baidarėmis AukštaitijojeVandens turizmas klesti, o norinčių išbandyti savo jėgas sunkiausiose plaukimo trasose su baidare nemažėja. Taip pat pastebimas didesnis susidomėjimas tų, kurie pirmą kartą nusprendžia plaukti baidarėmis. Dėl šių priežasčių klesti baidarių nuoma Aukštaitijoje. Prie šio regiono populiarumo prisidėjo ir tai, Aukštaitijoje plaukiant upėmis ar ežerais galima pamatyti įspūdingai gražius gamtos vaizdus bei rinktis įvairaus ilgio bei sudėtingumo maršrutus. Ko gi reikia, kad pasiruošimas kelionei baidare praeitų sklandžiai?

Labai gerai, jei plaukimą baidarėmis pradedate planuoti iš anksto t.y. dar neprasidėjus baidarių sezonui. Jei suskubote vasaros metu ieškoti, kas teikia šias paslaugas, tai nedelskite ir kuo greičiau suraskite tuos, kurie teikia šias paslaugas. Laisvų dienų, kai nėra rezervuotų plaukimų sparčiai mažėja. Kai tik išsirinkote baidarių nuomos paslaugos teikėją reiks priimti sprendimą dėl plaukimo datos, maršruto, plaukimo trukmės ir pan. Tai nėra lengva, jei šioje srityje neturite patirties. Atidžiai perskaitykite, kuriuos plaukimo maršrutus siūlo ir gerai pagalvokite, ko norite. Jei tai pirmas plaukimas, tai neverta rinktis sudėtingiausių kelių dienų plaukimo pasiūlymų. Visada geriausia pasitarti su baidarių nuomotojais, jie tikrai patars, kuris maršrutas ir kokia trukmė jums būtų pati optimaliausia. Verčiau rinktis 1 dienos kelionę su lengvu plaukimo maršrutu, kuriame daug sustojimų vaizdingose vietose.

Kai jau turimas maršrutas ir žinoma kelionės trukmė, galima pagalvoti apie sekančius darbus, kuriuos reikia padaryti. Priklausomai nuo kelionės trukmės, reikia pasiimti tam tikrus daiktus, kurie pravers kelionės metu. Jei suplanavote plaukimą, kuris truks vieną dieną, tai pasiimkite drabužius skirtus persirengimui. Nenumatytų atvejų tikrai gali pasitaikyti, todėl verčiau turėti švarių ir sausų drabužių. Būtina turėti neperšlampamą maišą, į kurį sudėsite ne tik atsarginius drabužius, bet ir, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną ar fotoaparatą, ir pan. Maudymuisi skirtus drabužius bei rankšluostį taip pat reikia įtraukti į sąrašą. Nepamirškite, kad būsite gamtoje, todėl prireiks priemonės nuo uodų ir erkių bei kitų kraujasiurbių. Taip pat bus reikalingas maistas ir gėrimai. Jei kelionė baidare truks ilgiau, tai prireiks kitokių daiktų, pavyzdžiui, jei nakvynė bus gamtoje, o ne sodyboje, tai prireiks palapinės, miegmaišio, čiužinio ir pan. turistinių reikmenų. Indų, degtukų, malkų, žvakių ir pan. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Be to, dažnai galima iš baidarių nuomotojų išsinuomoti ir turistinį inventorių, todėl jums reikės tik būtiniausių asmeninių daiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *