Oro kondicionieriai ir jų tipai

Kiekvienas iš mūsų siekia kuo komfortiškiau gyventi. Prie to prisideda ir oro kondicioneriai. Šių įrenginių dėka galima patalpose palaikyti tinkamą temperatūrą, kuri rekomenduojama kaip 18–25 C °. Verta paminėti ir tai, kad oro kondicionavimas nėra tik patalpų šaldymas, bet ir šildymas, kai to prireikia. Be to, jie gali prisotinti patalpas deguonimi, jonais, pašalinti dalį bakterijų ir grybelių. Oro kondicionierius yra labai geras įrenginys, kuris mums palengvina gyvenimą.

Oro kondicionavimasRenkantis dažnas pirkėjas susiduria su dideliu pasirinkimu, todėl galima apžvelgti jų tipus. Vienas iš populiariausių – sieninis oro kondicionierius. Jis dar gali būti vadinamas sieninės Split sistemos įrenginiu. Toks kondicionierius sudarytas iš dviejų blokų. Vienas yra išorinis, o kitas vidinis. Jų privalumų yra nemažai. Pavyzdžiui, programavimas, oro filtrai skirti alergenų ir virusų nukenksminimui ar tabako dūmų kvapui pašalinti. Be to, sieninio tipo įrenginys pasižymi žemu triukšmingumo lygiu. Jie dažnai pasirenkami miegamuosiuose kambariuose, nes yra tylūs.

Kitas oro kondicionieriaus tipas – palubinis arba dar vadinamas universaliu. Jis montuojamas po lubomis. Taip pat gali būti pritvirtintas prie pat grindų ant sienos. Jo privalumas – tolygus oro paskirstymas. Toks paskirstymas vyksta taip, kad patalpoje esantys žmonės nejaučia oro srovės, kuri būtų į juos nukreipta ir sukeltų diskomforto jausmą.

Dar vienas populiarus tipas – pastatomi kondicioneriai. Jie montuojami po langais. Vykstant vėsinimui oras pučiamas į viršų. Didžiausias privalumas yra tas, kad per langus patenkanti šiluma iškart atvėsinama. Taigi, patalpa vėsinama tuo momentu, kai tik pradeda šilti. Verta pakalbėti ir apie tokius kondicionierius, kurie gali būti lengvai perstatomi ten, kur reikia. Tai taip vadinami mobilieji įrenginiai. Jų vietą galima keisti. Mobilus kondicionierius turi ratukus, todėl nesunkiai perstumsite jį į reikiamą vietą. Šis įrenginys nuo montuojamų kondicionierių beveik nesiskiria. Jų didžiausias skirtumas yra tas, kad jie turi tik vieną bloką, vietoj dviejų. Jei jums reikia lengvai keičiančio savo vietą įrenginio, kuris vėsina patalpas, tai mobilus kondicionierius jums kaip tik. Jo galingumas siekia 2–4 kW ir leidžia atvėsinti patalpas, kurių dydis neviršija 35 kvadratinių metrų ploto.

Norint gyventi savo namuose komfortiškai, o darbe dirbti efektyviai reikia tinkamos patalpų temperatūros. Tai gali užtikrinti oro kondicioneriai. Dabar yra toks didelis pasirinkimas, kad belieka tik pasirinkti labiausiai tinkantį pagal tipą bei kainą. Taip pat nepamirškite ir tinkamo jų montavimo.

1 mintis apie “Oro kondicionieriai ir jų tipai”

  1. Aš irgi ilgai svarsčiau kokį pasirinkti, tačiau įsigijau sieninį oro kondicionierių ir tikrai nesigailiu. Puikiai dera prie mano namų interjero.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *