Kokių spaudos gaminių turite namuose?

Ką darome sugedus spausdintuvui? Ieškome, kur Kaune ar Vilniuje, ar kitame mieste laimes spausdintuvu remontas. Nes spausdintuvas mums visiems – svarbus ir reikalingas dalykas. Juk vis prireikia atsispausdinti tai vienus popierius, tai kitus… Tačiau, kol spausdintuvas taisomas, susimąstykime, kiek apskritai spaudos visi mes turime namuose? Manote, kad spauda išnyko? Klystate. Štai kiek jos rasite pas save.

Knygos

Spausdintuvo remontasTurbūt sunku įsivaizduoti kokius nors namus, kuriuose nebūtų knygų. Knygų yra visur, tik pasidairykite. Be jų neįsivaizduojamas gyvenimas. Seniau jos buvo perkamos skirtingomis bangomis. Prieš Nepriklausomybę šios spaudos rūšies žmonės labai norėjo uždraustos, todėl slapta ją platino, dalijosi. Buvo poreikis pirkti visą „Drąsiųjų kelių“ seriją, o ne tik kelis vienetus… Visi pirkdavo dideliais kiekiais, nes galvodavo, kad vėliau jau tokios galimybės neturės… Taigi, knygos buvo didele vertybe. Sulig Nepriklausomybe iškart pasipylė daug humanitarinės spaudos, kuri iki tol buvo draudžiama: filosofijos, teorijos, teologijos, filologijos veikalų. Idėjinių tekstų. O vėliau ėmė įsivyrauti paprastas spaudos ritmas, galiausiai leidybos situacija tokia, kad leidyklos daug iš to išleidžia, o autoriai vis dar spausdinasi dėl garbės ir nedrįsta pareikalauti jiems priklausančio atlygio…

Seni laikraščiai ir žurnalai

Pasidairykite po savo didžiąją sekciją ir po palėpę ir aptiksite neapsakomus kiekius senų laikraščių ir žurnalų. Įdomu, kad jų tiek daug: juk jau atrodė, kad viską išmetėte, viską sukūrenote, pridavėte į makulatūrą… Tačiau šie daiktai tarsi stebuklingi. Jų neįmanoma tiesiog atsikratyti. Vis atsiranda daugiau ir daugiau… Kaip ir reklaminių lankstinukų – šiuos visi bruka jums į pašto dėžutes ir tikisi, kad perskaitysite, kokios dabar akcijos vaistinėje…

Vaikų sąsiuviniai

Mieli dalykai, tokie kaip pirmosios klasės vaikų sąsiuviniai, jie visada pas jus stovės ir jų niekada neišmesite, nusprendę, kad užima per daug vietos. Tai bus vienintelė spauda, kuri iš tiesų yra sentimentaliai vertinga, kaip ir kai kurie laiškai. Net jeigu jie jau šiais laikais yra parašomi elektroniniu būdu, o paskui per spausdintuvą atspausdinami ant popieriaus. Tikriausiai visi turime tokį stalčių, kuriame kaupiame šiuos dalykus. Prisiminimai: atvirutės, pažymos. Tai irgi svarbūs dalykai, kurie galiausiai lieka nesudeginti.

Sutartys ir dokumentai

Svarbios instrukcijos, gaminių pakuotės, sutartys, asmeniniai dokumentai, pažymos, diplomai… Dar viena popieriaus rūšis, kuriai galiausiai tenka nemažai paskirti namuose vietos ir… Nepamiršti nusivalyti dulkių. Tad ir jūs būkite teisingi ir stenkitės laiku ir tinkamai susitvarkyti spintas, bet neišmesti reikalingos spaudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *