Kokį dujinį katilą pasirinkti?

Junkers produkcijaJeigu jau nusprendėte, kad dujinis šildymas yra geriausias pasirinkimas, tai turite žinoti, koks dujinis katilas bus geriausias pasirinkimas norint turėti ne tik šiltus, bet ir ekonomiškai efektyvius namus. Šiuo metu populiarėjantis šildymas dujomis leidžia rinktis iš daugybės skirtingų gamintojų ir parametrų katilų.

Gamintojai siūlo įvairius katilus, kurie skirti šildyti pastatus dujomis. Pavyzdžiui, galima rasti, kad Junkers dujiniai katilai yra geras pasirinkimas. Ieškant, kuris gamintojas bus patikimas, reikėtų atsižvelgti į tai, kiek metų gamintojas rinkoje siūlo dujinius katilus. Tai leis neapsigauti, nes įsigijus naujo gamintojo dujinį katilą galima nusivilti pirkiniu. Geriau rinktis laiko patikrintus gamintojus, kurių šiuo metu yra pakankamai daug.

Dujinis katilas skirtas apšildyti įvairaus dydžio pastatus. Galima šildyti tiek nedidelius individualius namus, tiek ir didelius gamybinės paskirties pastatus. Tam, kad būtų efektyviai išnaudojama šiluma, reikia pasirinkti tinkamo galingumo katilą. Galingumas skaičiuojamas pagal pastato dydį. Taigi, norint efektyvaus šildymo, reikia paskaičiuoti, koks katilas bus tinkamiausias. Jei nežinoma, kokio galingumo reikia, tai geriausia kreiptis į pardavėją ar specialistus, kurie teikia dujinių katilų montavimo paslaugas. Jie įvertins pastatą ir rekomenduos labiausiai tinkamą galingumą. Be to, svarbu ne tik pastato dydis, bet ir kaip apšiltintas pastatas t.y. svarbi šilumos izoliacija.

Kitas svarbus kriterijus – ar bus reikalingas karšto vandens paruošimas. Nuo šio pasirinkimo priklausys kitas kriterijus – ar katilas bus pastatomas, ar pakabinamas. Turint mažas patalpas tiks pakabinami katilai. Jie efektyviai išnaudos erdvę. Dažniausiai pastatomi katilai statomi didelėse patalpose. Jei karštas vanduo ruošiamas kitu būdu, tai jums nereikalingas momentinis vandens pašildymas. Kaip matote šiuo metu dujinis katilas gali atlikti ne vien tik patalpų šildymo funkciją, bet ir paruošti vandenį tada, kai tik toks poreikis atsiranda.

Kitas svarbus kriterijus – valdymas. Pavyzdžiui, Junkers dujiniai katilai gali būti valdomi naudojant patalpose esantį reguliatorių. Taip pat galima katilą valdyti pagal lauko daviklį arba naudoti tiek lauko, tiek ir vidaus daviklius. Papildomai galima montuoti daviklį, kuris turės nustatytą temperatūrą ir neleis dujiniam katilui neefektyviai naudoti šilumą, kai patalpos šildomos ištisai, ko pasekoje patalpoje nuolat būna per šilta.

Populiarėjantis šildymo būdas, kai galima namus šildyti dujomis suteikia daug galimybių. Tai praktiškas ir ekonomiškas būdas turėti šiltus, švarius ir jaukius namus. Toks šildymas yra tikrai geras pasirinkimas norintiems namų šildymui negaišti daug laiko.

1 mintis apie “Kokį dujinį katilą pasirinkti?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *