Ką svarbu žinoti apie prostatos vėžį?

Prostatos vėžio diagnozė vis dažniau nustatoma bet kurio amžiaus vyrams. Ką reikia žinoti apie šią ligą? Svarbu suprasti, kad prostatos vezys Lietuvoje sėkmingai gydomas, todėl svarbiau yra laiku kreiptis į medikus, kad laiku būtų paskirti tyrimai, jei yra kokių nors pakitimų ar įtarimų.

Prostatos vezysProstatos vėžys gali turėti tam tikrus požymius, tačiau gali būti, kad pacientas ilgai nepastebi ligos simptomų. Taip pat galimi ir tokie atvejai, kai liga progresuoja itin greitai ir su skausmo simptomais. Kaip svarbiausią kiekvieno vyro pareigą, reikia paminėti reguliarius apsilankymus pas gydytojus. Tik tokiais atvejais galima laiku pastebėti tam tikrus požymius, atlikti tyrimus ir paskirti tinkamą gydymą. Visais atvejais geriau ateiti pas gydytoją su prašymu patikrinti sveikatą, nei vėliau gailėtis dėl to, kad to nepadarėte ir laiku nebuvo pastebėta liga.

Nors vis dar sklando pasakojimai, kad prostatos vėžiu suserga tik vyresnio amžiaus vyrai, tačiau tai nėra tiesa. Bet kurio amžiaus vyras turi reguliariai tikrintis sveikatą, nes prostatos vėžiu gali susirgti tiek jaunas, tiek ir vyresnio amžiaus vyras. Taip pat dažnai manoma, kad jeigu nustatomas toks vėžys, tai būtinai reikia atlikti gydymą. Tiesa yra kiek kitokia. Labai dažnai nustatomos lengvos stadijos prostatos vėžio ligos, todėl dažnai gydymas net nėra taikomas. Vietoje to atliekamas nuolatinis stebėjimas, nes dažnai liga neprogresuoja arba vystosi labai lėtai ir be jokių požymių, todėl gydymo nereikia taikyti ir taip galima nugyventi daug metų. Toks stebėjimas atliekamas kas 6 mėnesius skiriant reikiamus tyrimus. Jeigu liga progresuoja ir yra vėlesnių stadijų, tai parenkamas tinkamas gydymas.

Labai svarbu žinoti, kad prostatos vezys nėra nuosprendis, tai diagnozė ir laiku parinkus gydymo metodą ar stebėjimą, galima sėkmingai gyventi be ligos simptomų. Norintys daugiau sužinoti apie atliekamus tyrimus, gydymo metodus ar bet kokią informaciją susijusią su šia liga, turėtų kreiptis į medikus ir sužinos viską, kas jus domina. Apie šios ligos gydymą ir tyrimus mūsų šalies medikai žino labai daug, todėl galima jais pasitikėti.

Lietuvoje medicina pažengusi, todėl laiku kreipiantis pas gydytojus, galima užkirsti kelią klastingai ligai. Svarbiausia yra nebijoti reguliariai tikrinti savo sveikatą ir prireikus atlikti visus tyrimus, kuriuos rekomenduoja gydytojai. Tai leis laiku pastebėti pakitimus, jei tik jų yra, ir pradėti sėkmingą gydymą. Taip pat reikia pasirinkti sveiką gyvenseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *