Dar šiek tiek apie virtuvės įrengimą

Voke3 baldaiKiekvienuose namuose virtuvė turi ypatingą reikšmę visai šeimai, nuo jos tarsi prasideda diena, ji svarbi vieta, kad ir kokį gyvenimo būdą gyventų žmonės. Tačiau virtuves baldai, jos dydis, buitinės technikos pasirinkimas – gali būti labai skirtingi. Kaip ir pačios virtuvės funkcija. Štai keletas virtuvių tipų, kada jos gali atrodyti tikrai įvairiai.

Maža pereinama virtuvė

Tai virtuvė, atsiradusi mažoje pereinamoje erdvėje, tarsi koridoriuje. Čia yra tik minimalūs būtini baldai, reikalingi maistui pasigaminti. Daug kas sumaniai sumontuota, integruota. Sutaupyta daug vietos, o priebėga, kur būtų galima ateiti ir pasigaminti valgyti, vis tiek yra. Tačiau čia tikrai nebus jokio stalo valgymui, o gal net ir stalelis maisto gaminimui bus koks nors atslenkantis, taigi, užimantis kuo mažiau vietos.

Maža paprasta virtuvė

Senuose butuose daug kur yra maža paprasta virtuvė. Ten tikrai nespindi gražiausi virtuves baldai, nes paprastai tai tokie patys arba labai panašūs virtuvės baldų komplektai. Tokioje virtuvėje yra patogu pasigaminti valgyti, o vėliau vienam ar dviem žmonėms ir pavalgyti. Deja, ten nelabai būna dalykų, kurie padėtų sukurti vietos autentiką ar jaukumą, geriausiu atveju, tai minkštesnis kampas arba kokia nors servetėlė ant stalelio. Stalas valgymui būna mažas arba labai mažas. Kėdės – dažniau taburetės, kurias galima sukišti po stalu, kad nenaudojamos neužimtų vietos.

Didelė virtuvė

Šiais laikais jau retai rasi didelę virtuvę, neprijungta prie svetainės. Tačiau tokių virtuvių, kuriose yra ir pakankamai vietos gaminimui, ir dar stovi nemažas stalas, tikrai yra. Dažniau jų galima rasti provincijose, senuose mediniuose ar mūriniuose, plytų namuose. Nes kadaise tokios sąvokos kaip valgomasis nebūdavo. Būdavo didelė virtuvė ir joje susėsdavo, tilpdavo visa šeima, o tada ir pavalgydavo ten, ir indų nereikėdavo toli nešti. Kažkas panašaus į virtuvę, sujungtą su svetaine, bet svetainė irgi būdavo atskirai.

Virtuvė, sujungta su svetaine

O kaip gi be jos? Dabar labai dažnai ir lengvai rasime tokį modelį, nes bene nuo nepriklausomybės pradžios pas mus atgimė modernus interjero stilius ir niekas nebestatė virtuvių, kurios būtų kažkur paslėptos. Virtuvės erdvė ir jos baldai labai dažnai įsikomponuoja į didžiulę erdvę, kuri būna ir svetainė, ir pereinamas kambarys, ir dalis koridoriaus. Gal ir gerai. Tai – šiuolaikinio, atviro žmogaus mąstymo logika, kada galima gyventi su mažiau sienų, mažiau durų, tiesiog daug atviriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *