Ką reikia žinoti prieš įsigyjant verslo valdymo sistemą?

Šiandienos greitai besikeičiančioje verslo aplinkoje, efektyvus ir pilnai optimizuotas įmonės procesų valdymas yra raktas į sėkmę, padėsiantis išsiskirti rinkoje. Verslo valdymo sistemos, dar žinomos kaip išteklių valdymo sistemos, tapo neatsiejama to dalimi, kadangi jos padeda pilnai integruoti, centralizuoti ir net automatizuoti didelę dalį organizacijos procesų.
Tačiau, verslo valdymo sistemos diegimas – tai nėra paprastas ir greitas sprendimas. Yra daugybė svarbių aspektų, kuriuos įmonės turėtų apsvarstyti, prieš žengiant šį žingsnį. Tad, peržvelkime esminius aspektus.

Įmonės poreikiai ir ERP sistemos funkcionalumas

Verslo valdymo sistemos diegimasVisų pirmiausia, įmonė turi aiškiai suprasti, kokios funkcijos jai yra reikalingos. Verslo valdymo sistemų pasiūla yra labai plati, o kiekviena iš jų siūlo skirtingas galimybes. Tad, prieš renkantis vieną iš jų, reiktų įvertinti, ar Jūsų norima sistema atitinka specifinius verslo poreikius.
Pavyzdžiui, apsvarstykite tokius dalykus kaip diegimo vieta (ar ieškote debesijos pagrindu grįstos sistemos, ar norite ją įsidiegti įmonės serveriuose?), siūlomi moduliai (ar jie užtikrina visus Jūsų poreikius?), plėtros galimybės ateityje (ar lengva ateityje pridėti papildomų funkcijų?) ir panašiai.

Šis etapas yra ne tik svarbus Jums renkantis sistemą, bet ir Jūsų pasirinktiems sistemos diegėjams, kuriems reikia pilnai suprasti Jūsų poreikius, kad galėtų efektyviai pradėti diegimo procesą.

Sistemos integravimo galimybės

Dar vienas svarbus aspektas yra sistemos integravimo galimybės. Priklausant nuo Jūsų dabartinių procesų, yra be galo svarbu, kad naujoji sistema galėtų lengvai integruotis į jau esamą infrastruktūrą.

Pavyzdžiui, jeigu jau daug metų naudojatės trečiųjų šalių teikiamomis apskaitos paslaugomis, Jūsų pasirinkta ERP programinė įranga turėtų leisti lengvai integruoti jas į vietinę apskaitos sistemą. Tai yra be galo svarbu ir leidžia užtikrinti sklandų duomenų ir informacijos tekėjimą tarp tekėjimą tarp skirtingų verslo procesų – kitu atveju, verslo valdymo sistema praras savo visą esmę.

Verslo valdymo sistemos diegimas

Verslo valdymo sistemų diegimas yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja išsamaus planavimo ir kompetencijų. Net jeigu planuojate įsigyti diegimo paslaugas, šis projektas vis tiek pareikalaus nemažai Jūsų bei Jūsų komandos laiko ir įsitraukimo. Turėsite dalyvauti reguliariuose susitikimuose, kurių metų aptarsite bei testuosite diegiamus sprendimus, taip įsitikindami, kad jie siūlo būtent tas funkcijas, kurių Jums reikia.
Tipinis verslo valdymo sistemos diegimo projektas gali užtrukti 4-6 mėn, tačiau, jeigu Jūsų verslui reikia pritaikytų / nestandartinių sprendimų, jis gali trukti metus ar net ilgiau. Tad, į šį procesą yra svarbu žiūrėti realistiškai ir pradėti tik tuomet, kai įmonė tam galės skirti pakankamai resursų.

Sistemos kaina ir grąža

Verslo valdymo sistema yra įmonės investiciją, kuri ateityje padės sutaupyti daug laiko, išlaidų ir kitų resursų. Daugelis organizacijų jau po kelerių metų pradeda matyti savo investicijų grąžą. Tačiau, pradinė šio projekto kaina yra ganėtinai didelė, ypač įmonėms, turinčioms sudėtingų verslo procesų.
Tad, prieš priimant sprendimą įsigyti išteklių valdymo sistemą, svarbu apgalvoti savo biudžetą bei numatomą investicijų grąžą. Taip pat projektą galite pradėti nuo pačių svarbiausių procesų ir, su laiku, įsidiegti daugiau įrankių ir funkcijų.

Vartotojo patirtis ir mokymai

Dar vienas aspektas, į kurį svarbu atsižvelgti prieš įsigyjant verslo valdymo sistemą, yra jos patogumas naudotojui. Jūsų esami darbuotojai turės išmokti naudotis nauja programine įranga, tad kuo greičiau ir lengviau jie tai galės padaryti, tuo greičiau naudosis jos galimybėmis visu 100%. Dauguma sistemų turi demo versijas, kurias galite išbandyti ir savo akimis pamatyti, kaip atrodo jos vartotojo patirtis.

Taip pat, rinkitės sistemą bei diegimo partnerius, kurie siūlo pakankamai resursų, mokymų galimybių ir techninės pagalbos ateityje. Jūs negalite išvengti įvairių problemų ar klausimų susijusių su verslo valdymo sistema, tačiau galite būtų jiems pasiruošę ir žinoti, kur kreiptis tokiais atvejais.

Galutinis žodis

Apgalvoję visus šiuos aspektus būsite pilnai pasiruošę verslo valdymo sistemos diegimo procesui. Jie padės užtikrinti, kad renkatės pačią tinkamiausią programinę įrangą savo poreikiams bei žinote, ko tikėtis iš diegimo proceso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *