Kaip pasirinkti chalatą?

Turbūt visada labai atidžiai renkamės rūbus, avalynę, aksesuarus. Apatinį trikotažą. Norime rasti mums labiausiai tinkantį variantą, domimės audiniais, jų savybėmis. Bet štai kai reikia nusipirkti chalatą, atrodo, kad imame pirmą pasitaikiusį. Kodėl? Gal todėl, kad nežinome, iš ko galime rinktis?

ChalataiTaigi, chalatai dažniausiai yra siuvami iš šių pagrindinių audinių.

Medvilnė. Tai natūralus pluoštas, turbūt dažniausiai pasitaikantis siuvant chalatus. Toks chalatas lengvai sugeria vandenį, todėl itin patogus vilkėti nusiprausus duše ar po maudynių baseine. Taip pat patogu ir karštomis dienomis, nes medvilnė sugeria prakaitą.

Šilkas. Šis tvirto, blizgaus pluošto audinys gana brangus. Šilkinis chalatas bus plonas, lengvas, maloniai glus prie kūno. Tokio audinio chalatas vilkimas daugiau kaip aprangos detalė, dėl grožio, prabangos, bet ne dėl savo funkcionalumo.

Mikrofibra. Tai labai plonas sintetinis pluoštas, dažniausiai pagamintas iš poliesterio. Toks chalatas vilkimas šilumai, jaukumui, bet drėgmės jis nesugeria.

Vilna. Tai nėra dažnas pasirinkimas, nes dėl savo išskirtinių savybių vilna „kandžiojasi‟, kas nėra itin malonu. Bet dėl ypatingos šilumos toks chalatas puikiai tiks itin šaltu metu, vilkimas ant viršutinių rūbų.

Nailonas. Tai sintetinis pluoštas dažniausiai naudojamas nebrangiems chalatams siūti. Vertinamas ir dėl labai lengvos priežiūros bei valymo.

Chalatus galima skirstyti ir pagal audinio sandarą, pynimą.

Flaneliniai. Tai ypač minkštas audinys iš medvilnės, kurio paviršius specialiu būdu pašiauštas, taip išgaunant minkštumą.

Kilpiniai. Toks chalatas tarsi dvipusis, sudarytas iš smulkesnių ar stambesnių kilpelių. Kuo ilgesnės ir tankesnės kilos, tuo geriau chalatas sugeria drėgmę.

Veliūriniai. Tai audinys su tarsi „nupjautomis kilpelėmis‟. Toks chalatas nėra geriausias pasirinkimas drėgmei sugerti, bet yra itin jaukus vilkėti ir puošniai bei prabangiai atrodo.

„Vaflinio‟ audinio. Dažniausiai tai medvilninis, specialaus pynimo audinys. Labai lengvas ir plonutis. Ypač populiarus viešbučiuose, SPA salonuose dėl patvarumo ir lengvos priežiūros.

Na ir žinoma, chalato sukirpimas ir stilius.

Chalatas su plačia atlenkiama apykakle. Tai turbūt dažniausiai pasitaikantis modelis, kurio apykaklė suteikia papildomą šilumos ir komforto pojūtį.

Chalatas su gobtuvu. Puikus pasirinkimas išėjus iš dušo ar baseino drėgnais plaukais.

Kimono. Šio stiliaus chalatas išsiskiria savo lygia apykakle ir trumpintomis rankovėmis. Tai itin patogu, jeigu mėgstate darytis makiažą vilkėdama chalatą.

Ar perskaitę jau išsirinkote tinkamiausią sau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *